„Tosia w tarapatach. Stowarzyszenie Szperaczy” – Wydawnictwo SKRZAT

Tosia kolejny raz skradła nasze serca! Dwa lata temu po raz pierwszy napisałam o przygodach Tosi w tarapatach, a dziś z wielką radością chciałam podzielić się z Wami kolejnym tomem przygód tej rezolutnej nastolatki, noszącej nazwisko… Tarapata!

Z przyjemnością objęłam tę książkę patronatem.

To już trzeci tom przygód. Każdy możecie czytać niezależnie, choć ja zachęcam Was całym sercem do sięgnięcia po wszystkie części! W każdej z nich Tosia jest starsza, dojrzalsza i przeżywa zupełnie inne przygody. Te perypetie czyta się jednym tchem!

„Tosia w tarapatach. Stowarzyszenie Szperaczy” tom 3

koszyk

Autorem serii jest Paweł Maj, zaś ilustracje przygotowała Monika Sommer-Lapajew. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Skrzat i skierowana jest do dzieci od około ósmego roku życia.

Tosia jest już uczennicą pierwszej klasy liceum. Kocha przyrodę, a na swojej drodze wciąż spotyka ludzi, przez których wpada w liczne tarapaty! Tym razem akcja jeszcze bardziej Was zaskoczy. Wraz z Tosią zagłębicie się w warszawskie legendy! Tak, tak, odbędziecie wyjątkową podróż śladem bazyliszka, syrenki, czy złotej kaczki, ale to nie będzie taka zwykła wycieczka… Historia jest niesamowita! Jak się okaże, bazyliszek – słynne, mityczne stworzenie, tuż zanim został ujarzmiony, zdążył ukryć kilka jaj! Teraz znalazły się one w rękach pewnego poszukiwacza, który marzy, by zrealizować swoje chore pomysły…

Ależ tu dużo się dzieje! Akcja jest dynamiczna, intrygująca, a do tego poznamy zakamarki stolicy, ciekawe miejsca i wspaniałe podania, które zainspirowały nas do spaceru po Warszawie śladami warszawskich legend! Powieść czytaliśmy jednym tchem, co rusz snując własne scenariusze na zakończenie.

Tosia po raz kolejny stanie na wysokości zadania i włączy się w rozwikłanie zagadki, by uratować miasto przed strasznym eksperymentem! Oprócz zagadki znajdziecie tu dużą dawkę emocji, relacji, współpracy w grupie, ale i dojrzałości głównej bohaterki, opanowania i pracowitości. Dziewczyna marzy, by należeć do Stowarzyszenia Szperaczy, a ta przygoda będzie dla niej niezwykłą lekcją życia!

Jeśli lubicie troszkę się bać i jeśli macie ochotę zagłębić się w warszawskie legendy to zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę. To idealna propozycja dla całej rodziny, w sam raz na jesienne i zimowe wieczory! I pamiętajcie żeby po jej lekturze wybrać się do stolicy i odbyć spacer śladami głównej bohaterki. My właśnie ruszamy, a Wy?

„Tosia w tarapatach. Stowarzyszenie Szperaczy”

Seria: Złowieszcze Dreszcze

Tekst: Paweł Maj

Ilustracje: Monika Sommer-Lapajew

Oprawa: miękka

Ilość stron: 248

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo: SKRZAT

Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski - WYDAWNICTWO DLA DZIECI I  MŁODZIEŻY

Dodaj komentarz