Niedźwiadek się boi – Wydawnictwo DWUKROPEK

Bardzo się cieszę, że po raz trzeci mogłam wziąć pod swoje patronackie skrzydła książkę o przygodach niedźwiadka. Ta przepięknie ilustrowana seria przepełniona jest ciepłem, mądrością i wartościami. Każdy tom porusza inny temat i niesie piękne przesłanie.

Jeśli nie znacie jeszcze wcześniejszych części to serdecznie zapraszam Was do ich lektury.

Tutaj przypominam recenzje:

TOM 1 „Niedźwiadek szuka przyjaciół”

TOM 2 „Niedźwiadek chce pomagać”

„Niedźwiadek się boi”

koszyk

Niedźwiadek udał się pewnego popołudnia na spacer po lesie, w towarzystwie jeża Nunka. Wędrówka była tak długa, że przyjaciele znaleźli się w zupełnie nowej dla nich okolicy, a na dodatek zaczęło grzmieć… Czasu na powrót do domu już nie było i jeż zaproponował, aby oboje skryli się w jaskini, ale niedźwiedź trząsł się z przerażenia, gdyż bał się nowej, nieznanej mu dotąd groty.

Nunek był zdziwiony, że tak duże zwierzę może się czegoś bać, ale postanowił załagodzić sytuację i spokojem, wsparciem oraz rozmową namówił niedźwiedzia, by razem zajrzeli do jaskini. Gdy w końcu udało im się bezpiecznie schronić przed burzą niedźwiedź wciąż był smutny, bo martwiło go, że jest tak wielki i silny, a boi się rzeczy, które dla innych nie są straszne. Zdziwił się bardzo, gdy dowiedział się, że jego przyjaciel też ma swoje strachy i obawy…

Wzruszająca opowieść, pełna urzekającej przyjaźni, wsparcia, dobroci i świadomości, że każdy, bez względu na to, czy jest duży, czy mały ma prawo do odczuwania strachu. Możemy złagodzić ten stan, mając obok kogoś bliskiego, ponieważ obecność drugiej osoby jest w takich sytuacjach wielką podporą, a strach robi się wówczas nieco mniejszy. Mamy prawo do strachu i warto o nim rozmawiać.

Książka jest w całości kartonowa, ma duży format i wypełniona jest uroczymi ilustracjami. To małe dzieła sztuki, z których emocje aż biją! Bardzo polecam.

„Niedźwiadek się boi”

Tekst: Monika Kamińska

Ilustracje: Agnieszka Wajda

Książka całokartonowa

Ilość stron: 24

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz