Niedźwiadek chce pomagać – Wydawnictwo DWUKROPEK

Kilka miesięcy temu pokazałam Wam piękną i malowniczą opowieść o niedźwiedziu, który szuka przyjaciół. Tutaj możecie zajrzeć do wnętrza tej wartościowej, pełnej urokliwych ilustracji książki –> KLIK.

Dziś przyszła pora na kolejną część z serii!

„Niedźwiadek chce pomagać” to pełna ciepła, uczuć i prawdziwej przyjaźni historia, autorstwa Moniki Kamińskiej, zilustrowana przez Agnieszkę Wajdę. Podobnie jak pierwszy tom, również i tę część z radością objęłam patronatem.

koszyk

Niedźwiadek i jeż Nunek wybrali się na spacer. Dzień był piękny i przyjaciele postanowili wybrać się nad jezioro, w poszukiwaniu tęczy. Czekała ich długa droga, podczas której posilali się poziomkami i malinami. Po pewnym czasie jeż osłabł z sił i niedźwiedź zaproponował mu pomoc, jednak mały jeżyk miał wielkie opory przed jej przyjęciem. W końcu z braku sił uległ i dał sobie pomóc.

Niedźwiadek po raz pierwszy niósł kolczastego jeża, więc bardzo zaskoczył go ból od igieł, którymi pokryty jest jego przyjaciel. Wkrótce bolała go już cała łapa, ale skłamał Nunkowi, mówiąc że wszystko jest w porządku…

Gdy obaj dotarli nad jezioro, niedźwiedzia łapa pokryta była plamkami krwi, a Nunkowi było przykro, że tak zranił bliskiego swemu serca kompana. Na szczęście niedźwiadek wyjaśnił przyjacielowi na czym polega prawdziwa przyjaźń. Pomaganie nie zawsze jest łatwe, czasami w życiu trafiają się bowiem kolce, ale przecież najważniejszy jest cel i szczęście, a ono wymaga czasami wyzwań i wielkiego serca. Pomaganie jest piękną wartością, a satysfakcja z niej niweluje wszelkie bóle.

To wielowymiarowa książka. Znajdziecie w niej wzruszającą historię, która udowadnia, że pomoc zawsze daje mnóstwo satysfakcji, choć nie zawsze jest usłana różami. Dzieci przekonają się także, że prawdziwa przyjaźń wymaga czasami trudów, ale patrząc sercem na drugą osobę pokonamy wszelkie cierpienia.

Dodatkowym walorem są ilustracje! Za każdym razem, gdy sięgamy po tę książkę zachwycam się nimi na nowo. Wpatrując się w kwiaty, motyle, pszczoły, ptaki, czy urocze mrówki poczujecie letni klimat beztroski i zatrzymacie wakacyjne chwile na zawsze! Z radością będziemy wracać do tej lektury i myślę, że ta piękna pozycja każdemu poprawi humor, nawet w deszczowy, szary dzień. Idealna lektura dla dzieci w wieku 2- 5 lat, choć i nieco starsi czytelnicy z pewnością będą nią oczarowani. Ze względu na niedużą ilość tekstu początkujący czytelnicy będą mogli z nią stawiać pierwsze kroki. Polecamy z całego serca i czekamy na kolejne części przygód niedźwiadka, który w subtelny i mądry sposób pokazuje dzieciom jakimi wartościami należy się w życiu kierować.

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

One thought on “Niedźwiadek chce pomagać – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz