Niedźwiadek szuka przyjaciół – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dziś przychodzę do Was z ciepłą i pełną uroku historią o tym, co tak bardzo ważne jest w naszym życiu – o empatii i bezinteresownej przyjaźni, o potrzebie bliskości i zrozumieniu, o relacjach.

„Niedźwiadek szuka przyjaciół” to całokartonowa książka autorstwa Moniki Kamińskiej, z pięknymi ilustracjami Agnieszki Wajdy. Ma duży format i prezentuje się wspaniale, jestem pewna że zachwyci nie tylko najmłodszych – mnie samej trudno oderwać wzrok od tych leśnych zwierzątek!

Wielki, dostojny niedźwiedź, posapując i głośno stękając siał postrach wśród leśnej zwierzyny. Króliki, sarny, jelenie, lisy – wszystkie w pędzie uciekały przed tym włochatym zwierzem. Idąc przez las zaglądał on do każdej norki i szukał… przyjaciela. Ale jak tu zbliżyć się do kogoś tak dużego i z pozoru groźnego? Zwierzęta nawet nie dawały szansy niedźwiedziowi, od razu schodziły mu z drogi… Gdy zmęczony spacerem i szukaniem bliskości zwierzak przysiadł na kamieniu i zaczął szlochać, jego oczom ukazał się mały jeżyk! Tak narodziła się piękna przyjaźń, o wielkiej mocy.

Warto „karmić” dzieci takimi treściami. Między wierszami tej opowieści znajdziecie wiele życiowych mądrości i pięknych przekazów. Dzieci zobaczą jak wiele znaczy zaufanie, otwartość i przyjaźń – taka prawdziwa, nie oczekująca niczego w zamian. To także historia o tym, że nie warto nikogo oceniać po pozorach, mówiąca aby patrzeć sercem i aby doceniać te drobne, małe rzeczy i chwile, które dają nam szczęście. Jest coś jeszcze, co bardzo warto podkreślać – „Nie wszyscy muszą być Twoimi przyjaciółmi i nie wszyscy muszą cię lubić”. To ważne słowa, myślę, że o tym także każde dziecko powinno wiedzieć.

Piękna, mądra, wartościowa i taka ciepła, idealna na wieczorną lekturę przed snem. Koi i uspokaja, napawa optymizmem. Bardzo polecam!

„Niedźwiadek szuka przyjaciół”

Tekst: Monika Kamińska

Ilustrator: Agnieszka Wajda

Książka całokartonowa

Ilość stron: 24

Dla dzieci: 2-5 lat

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

3 thoughts on “Niedźwiadek szuka przyjaciół – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dodaj komentarz