Niedźwiadek szuka przyjaciół – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dziś przychodzę do Was z ciepłą i pełną uroku historią o tym, co tak bardzo ważne jest w naszym życiu – o empatii i bezinteresownej przyjaźni, o potrzebie bliskości i zrozumieniu, o relacjach.

“Niedźwiadek szuka przyjaciół” to całokartonowa książka autorstwa Moniki Kamińskiej, z pięknymi ilustracjami Agnieszki Wajdy. Ma duży format i prezentuje się wspaniale, jestem pewna że zachwyci nie tylko najmłodszych – mnie samej trudno oderwać wzrok od tych leśnych zwierzątek!

Wielki, dostojny niedźwiedź, posapując i głośno stękając siał postrach wśród leśnej zwierzyny. Króliki, sarny, jelenie, lisy – wszystkie w pędzie uciekały przed tym włochatym zwierzem. Idąc przez las zaglądał on do każdej norki i szukał… przyjaciela. Ale jak tu zbliżyć się do kogoś tak dużego i z pozoru groźnego? Zwierzęta nawet nie dawały szansy niedźwiedziowi, od razu schodziły mu z drogi… Gdy zmęczony spacerem i szukaniem bliskości zwierzak przysiadł na kamieniu i zaczął szlochać, jego oczom ukazał się mały jeżyk! Tak narodziła się piękna przyjaźń, o wielkiej mocy.

Warto “karmić” dzieci takimi treściami. Między wierszami tej opowieści znajdziecie wiele życiowych mądrości i pięknych przekazów. Dzieci zobaczą jak wiele znaczy zaufanie, otwartość i przyjaźń – taka prawdziwa, nie oczekująca niczego w zamian. To także historia o tym, że nie warto nikogo oceniać po pozorach, mówiąca aby patrzeć sercem i aby doceniać te drobne, małe rzeczy i chwile, które dają nam szczęście. Jest coś jeszcze, co bardzo warto podkreślać – “Nie wszyscy muszą być Twoimi przyjaciółmi i nie wszyscy muszą cię lubić”. To ważne słowa, myślę, że o tym także każde dziecko powinno wiedzieć.

Piękna, mądra, wartościowa i taka ciepła, idealna na wieczorną lekturę przed snem. Koi i uspokaja, napawa optymizmem. Bardzo polecam!

“Niedźwiadek szuka przyjaciół”

Tekst: Monika Kamińska

Ilustrator: Agnieszka Wajda

Książka całokartonowa

Ilość stron: 24

Dla dzieci: 2-5 lat

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

2 thoughts on “Niedźwiadek szuka przyjaciół – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

  • 9 marca 2021 at 19:24
    Permalink

    Jakie cuudo!!! Wow! Musimy mieć, dziękuję że pokazujecie takie przepiękne książki Inaczej bym jej nie “namierzyła”

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *