Magiczna podróż Rysia – Natalia Boniewicz

W książkach dla dzieci można znaleźć niebywałe moce i dużą dozę wsparcia. Cenię opowieści, które pod pryzmatem przygód przekazują ważne przesłania i wartości. Dziś o pewnej bardzo niepozornej na pierwszy rzut oka książce chciałam Wam napisać.

„Magiczna podróż Rysia” jest przepiękną podróżą w świat wyobraźni, a do tego udowadnia co tak naprawdę liczy się w życiu i co jest jego najcenniejszym darem.

Autorką książki jest podróżniczka, pisarka i dziennikarka Natalia Boniewicz, zaś ilustracje przygotował peruwiański artysta Lamda Murrieta.

koszyk

Bohaterami opowieści jest dwójka przedszkolaków, Rysio i Kazik. Podczas jednej z zabaw w przedszkolnym ogrodzie chłopcy znajdują czerwony, błyszczący, niezwykły kamyk… W pewnej chwili rozbłyska on tysiącem kolorów i przemawia! Zaprasza dzieci w podróż na drugi koniec świata, gdzie czeka na nie najpiękniejszy i najcenniejszy skarb. Zachwyceni chłopcy w mgnieniu oka przenoszą się na piękną, pełną okazałych muszli plażę, przepływają łodzią ocean, zaprzyjaźniają się z Oskarem, odkrywają nowe miasteczko i jego mieszkańców, odbywają rejs statkiem przez okazałą dżunglę, pokonują trąby powietrzne na gorącej pustyni, a nawet lecą na przepięknym kondorze… Wszystko po to, by znaleźć tajemniczy skarb!

Jesteście ciekawi jaki jest finał opowieści? Co będzie tym najcenniejszym darem? Koniecznie sięgnijcie po tę urzekającą książkę! To nie tylko ciepła, pełna perypetii i pięknej wyobraźni historia, ale przede wszystkim to cudna lekcja wartości i mądrości, podanej „między wierszami” bez zbędnego dydaktyzmu, czy pouczania.

„Magiczna podróż Rysia” udowodni młodym czytelnikom jak piękne skarby noszą w sercach! Cudowna, klimatyczna, wartościowa opowieść dla całej rodziny. Bardzo polecam.

NATALIA BONIEWICZ – strona autorki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.