Niebosiężne Drzewo – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Z wielką przyjemnością chciałam Wam przekazać wspaniałą nowinę!

Niedawno ukazał się drugi tom cudownej serii książek, autorstwa Enid Blyton, pisarki wciąż w Polsce mało znanej, jednak cenionej na całym świecie. Blyton to jedna z 50 najpopularniejszych pisarek i pisarzy na świecie, a według UNESCO jest ona najczęściej tłumaczoną autorką literatury dla dzieci. W Wielkiej Brytanii w ciągu każdej minuty sprzedaje się więcej niż jedna książka jej autorstwa!

Po lekturze pierwszego tomu, do którego możecie zajrzeć tutaj –> „Zaklęty Las” wiedziałam, że to będzie jedna z naszych ukochanych serii i tak też się stało! Staś pokochał perypetie trójki rodzeństwa i ich niezwykłych przyjaciół całym sercem, a ja z przyjemnością czytam mu je na głos.

koszyk

Trójka dzieci: Beth, Joe i Frannie mieszkają z rodzicami w małym domku na wsi. Tuż obok, w Zaklętym Lesie dzieci odwiedzają często Niebosiężne Drzewo, które zamieszkują bardzo nietypowi mieszkańcy. Rondello kocha rondle, imbryki, patelnie i cały się nimi obwiesza, Wróżka Puszka częstuje dzieci niezwykłymi Wybuchowymi Ciasteczkami, zaś Madame Piorę słynie z wylewania na wszystkich brudnej wody z prania. Jest również bardzo zabawny pan Jakiśtam.

Na co dzień dzieci aktywnie pomagają rodzicom w pracach w ogrodzie, a w wolnych chwilach odwiedzają niezwykłe drzewo. Tym razem do rodziny przyjeżdża gość, kuzyn Rick. Rodzeństwo bardzo się cieszy na te odwiedziny. Ten pogodny chłopiec bywa czasami niesforny, ale dzieci są zachwycone perspektywą wspólnych zabaw.

Gdy tylko kuzyn zagościł w domu, dzieci od razu opowiedziały mu o najcudowniejszym drzewie na świecie. Rick był pod ogromnym wrażeniem, gdy dowiedział się, że czubek drzewa sięga aż do chmur, a nad jego konarami zatrzymuje się wciąż jakaś niesamowita kraina.  Bardzo chciał się tam wybrać, wspiąć na najwyższy konar i przejść po drabinie prowadzącej przez korytarz w chmurze, do dziwnej, nieznanej krainy… Nie mógł wprost uwierzyć w słowa dzieci, ale pewnego dnia na własnej skórze przekonał się czym jest Niebosiężne Drzewo!

Ach, w tej książce nie ma ani sekundy nudy! Już od pierwszych stron przeniesiecie się w wir wesołych przygód. Na dzieci będzie czekała Kraina Na Opak, w której mieszkańcy chodzą na rękach, a nogami machają w powietrzu! Później wybiorą się do Krainy Czary – Mary, pełnej dziwacznych sklepików, straganów, czarnoksiężników, wiedźm, elfów, skrzatów, gnomów i goblinów. Można tam kupić dowolne zaklęcie, np. na śpiew kota, czy powiększające co tylko się chce! Ale to nie wszystko, bo magicznych krain jest jeszcze więcej, a w każdej nasi bohaterowie przeżywają naprawdę niecodzienne przygody. Macie ochotę zagościć w Krainie Słów? A może wolicie wybrać się do Krainy Rób Co Chcesz? Jeśli wciąż Wam mało to czeka nawet Kraina Zabawek, Kraina Frykasów, Kraina Magicznych Eliksirów, a nawet Kraina Złych Humorów i Kraina Prezentów.

Książka jest pięknym ukłonem w stronę młodych czytelników i ich wyobraźni. Autorka z taką dziecięcą radością, z humorem, a czasem nawet dreszczykiem emocji zabiera nas w wyjątkowy świat pięknej literatury. Tę książkę czyta się jednym tchem! Naprawdę trudno odłożyć ją na bok! Dynamiczna, wartka akcja, tarapaty, liczne przygody i niezwykli bohaterowie – to wszystko i wiele, wiele więcej znajdziecie na kartach książki, którą polecamy z całego serca!

Już nie możemy doczekać się trzeciego tomu, zatytułowanego „Mieszkańcy Niebosiężnego Drzewa”. Tę sagę warto mieć w swojej biblioteczce. Wspaniała lektura dla całej rodziny, bez względu czy ma lat 6, czy 106! 🙂

„Niebosiężne Drzewo” tom 2

Tekst: Enid Blyton

Przekład: Maria Makuch

Ilustracje: Mark Beech i McCafferty

Oprawa: twarda

Ilość stron:

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.