Zaklęty Las – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Kilka dni temu przeczytałam ze Stasiem wspaniałą powieść! Tak naprawdę słowo przeczytałam nie jest tu odpowiednie, bo my ją pochłanialiśmy w każdej wolnej chwili. To jedna z takich książek, w których akcja jest dynamiczna i nie sposób się od niej oderwać!

Autorką książki „Zaklęty Las” jest Enid Blyton. To jedna z najpopularniejszych pisarek dla dzieci na świecie. W Polsce mało kto o niej słyszał i prawie nikt nie czytał jej książek, choć Blyton napisała ich aż 700! Według UNESCO to najczęściej tłumaczona autorka literatury dziecięcej. Sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy jej książek, a w Wielkiej Brytanii co minutę kupowany jest przynajmniej jeden tom. Wymieniana jest wśród najważniejszych brytyjskich twórców klasyki dla dzieci, tuż obok Roalda Dahla, Beatrix Potter, Lewisa Carrolla czy A. A. Milnego.

Enid Blyton napisała w swoim życiu rekordową liczbę książek i zdobyła światowe uznanie. Choć swoją karierę pisarską rozpoczęła aż 100 lat temu, do dziś pozostaje uwielbianą na całym świecie autorką. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w 2008 roku w plebiscycie na najlepszego pisarza, w którym głosowały dzieci, pierwsze miejsce zajęła właśnie Enid Blyton.

Znakiem rozpoznawczym Blyton stał się czerwony, marokański szal, który ZAWSZE, ale to zawsze musiała mieć w pobliżu! Swoją codzienną pracę rozpoczynała zazwyczaj zaraz po śniadaniu, siadając wygodnie z maszyną do pisania na kolanach.

„Zaklęty Las”

koszyk

Frannie, Beth i Joe są trójką rodzeństwa. Zawsze mieszkali w mieście, ale pewnego dnia ich tata otrzymał pracę na wsi, więc rodzina szybko się tam przeprowadziła. Dzieci było wniebowzięte perspektywą wiejskiego życia. Snuły wizję cudownej sielanki, marzyły by poznawać ptaki, zwierzęta, mieć własny ogródek, chodzić na długie spacery do lasu. No właśnie -las! Okazał się być niezwykłym miejscem, w którym drzewa szumią magicznymi zaklęciami, elfy ucztują na muchomorach, a na Niebosiężnym Drzewie żyją nietypowi mieszkańcy…

Las nieopodal ich domu był gęsty i nieco mroczny. Rosło w nim najstarsze drzewo na świecie, o potężnej mocy magicznej. Korona Niebosiężnego Drzewa sięgała niedostępnych miejsc, a gałęzie przebywały w różnych krainach i odległych miejscach, o których nikt nie słyszał! Elfy ostrzegały dzieci przed wspinaczką na to wyjątkowe drzewo, ale rodzeństwo było zachwycone perspektywą przygód, a jego rozłożyste konary oraz gęste listowie nie zraziły ich przed wejściem. Przecież musiały sprawdzić co jest na czubku!

Tak zaczyna się niebywała przygoda trójki rodzeństwa. Jesteście ciekawi jakie perypetie czekają ich na górze, kogo spotkają? Zapewniam Was, że znajdziecie tu dużą dozę przygód, humoru, dreszczyku emocji i tajemniczości. W tym drzewie dzieją się rzeczy o jakich z pewnością nikt sobie nie wyobrażał! Warto je odkryć!

To pierwszy tom serii o Zaklętym Lesie, a ja już mogę Wam zagwarantować, że po lekturze tej powieści będziecie czekać na więcej. Nie ma tu ani chwili nudy! Są przygody, nagłe zwroty akcji i nietypowe postaci, jak Madame Piorę, Wróżka Puszka, czy Pan Rondello. Książka napisana została 80 lat temu, a nic, a nic się nie zestarzała! Pomysł z czarodziejskim drzewem inspirowany jest mitologią nordycką, którą pasjonowała się autorka. To właśnie w niej znajdziemy Drzewo Strasznego, czyli Odyna – gigantyczny okaz, na którym znajdować się miały różne światy. Jestem pewna, że nawet najwybredniejszy czytelnik znajdzie tu coś dla siebie! Po lekturze tomu pierwszego mogę z całą pewnością stwierdzić, że twórczość Enid Blyton będzie nam równie bliska jak ukochane książki Astrid Lindgren, czy Roalda Dahla.

Bardzo polecamy!

„Zaklęty Las”

Tekst: Enid Blyton

Przekład: Maria Makuch

Ilustracje: Mark Beech i McCafferty

Oprawa: twarda

Ilość stron: 224

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Kolejne tomy już wkrótce! Czekamy z radością 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz