L.A.M.A. 3 gry w 1 – Wydawnictwo EGMONT

Powoli kończy się lato, więc na jesienne, długie popołudnia warto wyposażyć się w wesołe, emocjonujące gry! Dziś mam dla Was propozycję aż trzech gier, w jednym pudełku. W zależności od nastroju możecie wybrać dowolny wariant rozgrywki.

„L.A.M.A” to jedna z ponad 200 gier, które przygotował Reiner Knizia – niemiecki projektant gier planszowych. Knizia ukończył studia matematyczne na uniwersytecie w Ulm, gdzie również otrzymał doktorat. Od 1993 roku mieszka w Anglii, zajmując się wyłącznie tworzeniem gier.

Z radością wyczekujemy każdej kolejnej gry tego twórcy, bo wiele z nich stało się w naszym domu ukochanymi, jak np. „Pędzące żółwie”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK.

Tym razem jedno pudełko skrywa aż 3 gry! Możecie sami zdecydować, czy wybierzecie strategiczną Lamę podstawową, bardzo wesołą Lamę kościaną, czy nieco wredną Lamę Party.

koszyk

Gry skierowane są do dzieci od około 7 lat, a w rozgrywkach może wziąć udział od 2 do 6 graczy. Czas jednej partyjki to około 20 minut.

W pudełku znajdziecie 62 karty, 77 żetony, 3 kostki lamy i 3 instrukcje. Zasady są bardzo proste, co szczególnie doceniam. Czasem przerażają mnie kilkustronicowe instrukcje, a tutaj wszystko opanujecie w mig!

Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart, a pozostałe karty układacie w stosiku na środku stołu, obok szykujecie stosik z żetonami. Ze stosu pobieramy jedną kartę, którą kładziemy przed graczami. To czy zagracie kartę, czy dobierzecie kartę, czy spasujecie zależy od Was. Najważniejsze na koniec w każdym wariancie jest jedno – trzeba mieć jak najmniej punktów karnych.

W grze potrenujecie taktykę, będziecie podejmować ryzyko i liczne decyzje, ale przede wszystkim będziecie się dobrze bawić, szczególnie jeśli zagracie w więcej osób. My sięgamy po nią całą piątką, a każde z dzieci ma swój ulubiony wariant, dzięki temu L.A.M.A. nigdy się nie nudzi.

Jeśli szukacie wesołych gier, z przejrzystymi, szybkimi do opanowania zasadami oraz takie, które zaangażują całą rodzinę to koniecznie sięgnijcie po L.A.M.Ę. Karcianka świetnie sprawdzi się podczas wakacyjnego lenistwa, jesiennych długich wieczorów, czy mroźnej zimy, bo przecież każda pora jest doskonała, by wspólnie spędzać czas w towarzystwie ciekawych gier bez prądu. Bardzo polecamy!

One thought on “L.A.M.A. 3 gry w 1 – Wydawnictwo EGMONT

  • 17/09/2021 at 18:02
    Permalink

    Wciągająca gra, która zapewni dużo śmiechu i świetną zabawę 🙂 3 możliwości sposobu grania zapewniają dowolność i możliwość zmiany sposobu gry.

Dodaj komentarz