Skarb Straszliwego Zet – Wydawnictwo KROPKA

W książkach dla dzieci doceniam ciekawe przygody, piękne ilustracje i element zaskoczenia. To wszystko znaleźliśmy w pewnej niezwykle oryginalnej historii, którą przygotowało wydawnictwo KROPKA.

To niecodzienna książka, ma bowiem wiele wersji i akcja za każdym razem może rozgrywać się inaczej! To mały czytelnik może zdecydować o dalszych przygodach bohaterów dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. W ten sposób dziecko staje się współautorem opowieści, a to jeszcze większa radość niż zwykle. Za każdym razem, gdy sięgniecie po tę pozycję, czeka Was inna morska wyprawa i nowe przygody!

koszyk

Jack i Mary to dwójka małych przyjaciół, którzy spędzają czas na plaży. Podczas zabawy dzieci znajdują butelkę, a w niej list. Z zapisanych słów wynika, że na Papuziej Wyspie czeka na nich skarb! Tylko jak znaleźć wyspę i kim jest właściciel listu? Ciekawość zżera dzieci i z miejsca zabierają się one za przygodę, tylko zadanie nie okazuje się wcale takie proste…

Małych piratów czeka wyprawa do latarni morskiej i portu, płyną także żaglówką i odkrywają zatopiony wrak, muszą zmierzyć się z wielkim morskim żywiołem i gigantyczną ośmiornicą, a nawet niczym Pinokio znajdą się w brzuchu wieloryba! Odkryją uroczą rafę, spotkają morskie syreny i setki meduz, wylądują także w dziobach pelikanów, tylko czy w końcu dotrą na Papuzią Wyspę i odnajdą skarb? No i kim będzie zagadkowy Straszliwy Zet? To wszystko zależy od Was!

Książka jest bardzo pomysłowo przygotowana, a momenty, w których dziecko ma zdecydować o dalszym przebiegu akcji jest najbardziej ekscytujące. Pokochaliśmy ją ze Stasiem od pierwszego wejrzenia, bo ilustracje są urocze! Myślę, że z powodzeniem możecie ją czytać dzieciom, które kochają ekscytujące przygody, zagadki i tajemnice! Finał z pewnością bardzo Was zaskoczy i przyprawi o uśmiech. To także idealna propozycja dla kilkulatków, którym trudno skupić się na dłużej lekturze, bowiem taka forma z pewnością bardziej zaangażuje je w lekturę. Według mnie to pozycja idealna dla dzieci w wieku 3 – 6 lat i każdego dorosłego! Spójrzcie tylko jak pięknie jest wydana! Będzie także świetną propozycją na długie, jesienne dni, bo lato powoli się kończy, a dzięki niej znów poczujemy ciepłe chwile. Bardzo polecamy!

„Skarb Straszliwego Zet”

Tekst: Sylvie Misslin

Ilustracje: Amandine Piu

Przekład: Paulina Błaszczykiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 44

Dla dzieci: 3 – 6 lat

Wydawnictwo KROPKA

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.