Księga kości. 10 wyjątkowych rekordów w świecie zwierząt – Wydawnictwo KOCUR BURY

Świat zwierząt jest niesamowity i publikacje poświęcone tym istotom należą do ulubionych książek większości dzieci. Moi mali czytelnicy nie przejdą obojętnie obok świetnych książek przyrodniczych, dlatego w naszej biblioteczce aż kipi od lektur o zwierzakach. Poznawanie ich życia i zwyczajów zawsze jest fascynującą przygodą. Jednak aby książka była ciekawa i warta uwagi musi mieć w sobie „to coś” co z całą pewnością ma „Księga kości. 10 wyjątkowych rekordów w świecie zwierząt  która ukazała się nakładem Wydawnictwa Kocur Bury.

Ta pięknie wydana pozycja autorstwa Gabrielle Balkan z ilustracjami Sama Brewstera spodoba się dzieciom od około 6 roku życia. Nie znajdziecie tu encyklopedycznej wiedzy, a jedynie krótkie, ważne, fascynujące fakty, które na długo zostaną w głowach Waszych pociech.

 

 

Na zwierzęta warto spojrzeć z perspektywy ich kości, gdyż ich różnorodność i funkcje są niesamowite. Najmłodsi poznają tytułowe dziesięć rekordów i ich bohaterów: od gigantycznego płetwala błękitnego po maleńkiego ryjówka etruskiego. Dowiedzą się, gdzie te zwierzęta zamieszkują, czym się odżywiają, jak długo żyją, przede wszystkim zaś poznają budowę ich szkieletów. Ilustracje intrygują, przyciągają i zachwycają nie tylko dzieci! To jak oglądanie atlasu anatomii pełnego dodatkowych informacji i ciekawostek – publikacji towarzyszy słowniczek, w którym dziecko znajdzie definicje terminów użytych w książce.

Wyjątkowy układ „Księgi kości” sprawia, że jest ona jednocześnie księgą zagadek. Oglądając kolejne strony, dziecko najpierw zaznajamia się z opisem zwierzęcia, poznaje jego cechy, analizuje przedstawiony na ilustracji szkielet. Zastanawia się, jakiej odpowiedzi udzielić na pytanie postawione u dołu strony: „Kim jestem?”. Następnie przewraca kartkę i jego oczom ukazuje się zwierzę w swej cielesnej postaci w naturalnym środowisku – zagadka zostaje rozwiązana.

Nietuzinkowa koncepcja książki, błyskotliwie przekazana wiedza i zachwycająca oprawa graficzna budzą w dzieciach ducha przyrodnika i badacza, zachęcając do dalszych eksploracji. Dodatkowym atutem tej lektury są zawarte na ilustracjach wypukłe faktury szkieletu, dzięki którym czytelnicy mogą dotknąć, poczuć i zobaczyć wszystkie elementy budowy kostnej każdego zwierzęcia.

Kupując książkę na stronie wydawnictwa  Kocur Bury  jako gratis dodawana jest makieta ze zwierzętami do samodzielnego sklejenia. Po jednej stronie znajduje się zwierzę w własnej osobie, natomiast po drugiej – jego szkielet. To świetne uzupełnienie wiedzy i doskonała propozycja na wspólnie spędzony czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykKSIĄŻKĘ Z MAKIETĄ

 

Bardzo spodobała nam się nietypowa koncepcja książki, która odkrywa przed czytelnikami wiele możliwości zdobywania wiedzy. To swego rodzaju nauka poprzez przyjemną zabawę, gdyż lekturę 48 stron można uzupełnić tekturowymi postaciami z książki. Bardzo wartościowa książka i świetny pomysł na prezent dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Jestem pewna że niejeden uczeń zabłyśnie podczas lekcji wiadomościami zawartymi na kartach tej księgi. Polecamy!