Kalendarz adwentowy z Muminkami – 24 okienka pełne niespodzianek!

Muminki to urocze stworzenia zamieszkujące pewną dolinę gdzieś w Finlandii. Są bohaterami cyklu dziewięciu książek i dwudziestu dwóch komiksów fińskiej (piszącej po szwedzku) autorki Tove Jansson, oraz pięćdziesięciu dwóch komiksów brata Tove, Larsa Janssona. To jedne z naszych ukochanych postaci. Do książek o Muminkach powracamy niezwykle często, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok kalendarza adwentowego z tymi kultowymi bohaterami. 1 grudnia podaruję go swoim dzieciom i jestem pewna że ich radość będzie ogromna!

Dziś chciałam pokazać Wam kilka figurek, do których zajrzałam i podzielić się wrażeniami z rozpakowania.

 

 

Kalendarz jest w kształcie statku Tatusia Muminka.

Z jednej strony kalendarza są 24 okienka z niespodzianką na każdy dzień w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia. W okienkach ukryte są postaci z Doliny Muminków, przyjaciele Tatusia Muminka z czasów młodości oraz meble do wyposażenia statku: m.in. Muminek, Panna Migotka, Mamusia i Tatuś Muminka, Migotek, Ryjek, Włóczykij, Mała Mi, Mimbla, Too-tiki, Wiercipiętek, Groka, Pan Wicherek, krzesełka, łóżka, stół.

Tradycja kalendarzy adwentowych wywodzi się z XIX wieku, z Niemiec powędrowała na tereny Szwajcarii, Austrii i Skandynawii. W kalendarzu odliczamy 24 dni, do dnia Wigilii Bożego Narodzenia. I każdy dzień to kolejne otwarte okienko z niespodzianką, w tym kalendarzu będzie to kolejny mieszkaniec Doliny Muminków lub element wyposażenia Domu Muminków. Przybliża nas do świąt i wypełnia życiem statek Muminków.

Figurki i mebelki są bardzo solidne, plastikowe. Ze względu na drobne elementy przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

 

Wielkość kalendarza: 33 x 38 cm

Wielkość okienek: od ok. 3 cm do ok. 8 cm

 

 

 

Kalendarz wykonany jest z grubszej tektury i jestem pewna że posłuży do zabawy na długi czas. Opakowanie będące statkiem jest świetnym pomysłem i dodatkową atrakcją dla dzieci. Sposobów na zabawę będzie naprawdę dużo! Dzieci będą mogły odgrywać scenki, przeżywać przygody, a nawet zabierać figurki do kąpieli. Przede wszystkim nie będą to zabawki na chwilę. Mamy już muminkowy domek, który jest non stop w użyciu, dlatego wiem że wybór kalendarza również będzie strzałem w dziesiątkę.

Jeżeli macie w domu małego fana Muminków lub dopiero planujecie rozpocząć przygodę młodego czytelnika z tymi postaciami to bardzo polecam sięgnąć po ten kalendarz. Mnie zachwycił, zauroczył i już nie mogę doczekać się grudnia żeby sprezentować go trójce swoich dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

 

 

Więcej prawdziwych perełek z Muminkami znajdziecie w sklepie

Podobny obraz

STÓŁ Z POWYŁAMYWANYMI NOGAMI

2 thoughts on “Kalendarz adwentowy z Muminkami – 24 okienka pełne niespodzianek!

Dodaj komentarz