Gdzie jest Wally? – Wydawnictwo MAMANIA

Wally to kultowa postać z lat 90, która teraz powróciła we wspaniałej książce! Serial opowiadał o przygodach chłopaka imieniem Wally i jego przyjaciół, którzy za sprawą magicznej laski podróżują w czasie i przestrzeni.  Cykl filmów zasłynął przede wszystkim z tego, iż w każdym odcinku główny bohater znika. Później pojawia się plansza nieruchoma przedstawiająca krainę, w której dzieje się akcja. Są na niej setki maleńkich postaci. W rogu ekranu zegar odlicza minutę. Widz miał wtedy za zadanie odnaleźć Wally’ego. Narrator dopinguje widzów. Po minucie powiększał się fragment obrazu, gdzie jest Wally.

Fanów tej postaci nie brakowało. W Polsce ukazywała się także seria gazetek zbierana w segregatorach. Wiele osób wspomina je ze wzruszeniem, bo to było ich cudowne dzieciństwo.

Dziś prezentujemy książkę, którą z pewnością pokochają całe rodziny. „Gdzie jest Wally?” to zabawa na wiele godzin!

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania. Jest w dużym formacie, twardej oprawie i liczy aż 32 strony pełne niespodzianek.

To prawdziwa gratka dla detektywów, tropicieli i miłośników wyszukiwanek. Główny bohater odznacza się charakterystycznym strojem (bluzką w biało – czerwone paski i niebieskie spodnie) oraz ekwipunkiem potrzebnym by wyruszyć w świat: laską, czajnikiem, młotkiem, kubkiem, plecakiem, śpiworem, lornetką, aparatem, maską do nurkowania, paskiem, torbą i łopatą.

Oczywiście Wally nie podróżuje sam, bo wraz z nim rusza wiele innych postaci, które także czekają na odnalezienie. Każda rozkładówka pełna jest historyjek, w których należy odnaleźć głównego bohatera i jego kompanów. Kiedy odnajdziemy wszystkich czekają na nas kolejne zadania. Wystarczy zajrzeć na koniec książki – jest tam lista dodatkowych szczegółów do wyszukania!

Razem z Wallym wybierzemy się do miasta, na stok, plażę, dworzec kolejowy, kamping, lotnisko, stadion sportowy, nad morze, do domu handlowego, muzeum, parku safari, a nawet do parku rozrywki!

Książka spodoba się dzieciom od około 5 lat, a górnej granicy wieku zdecydowanie nie ma! My zasiedliśmy całą, pięcioosobową rodziną do tej lektury i każdy miał z niej tak samo dużo radości i satysfakcji. Emocji i rywalizacji nie brakowało. Wszyscy z takim samym zaangażowaniem wypatrywaliśmy nawet najdrobniejszych elementów wyszukiwanki. To wcale nie jest proste! Lektura zapewni nam wiele wartościowo spędzonych godzin. Jest idealna do samodzielnego czytania, jak i do wspólnej zabawy.

Dzieci potrenują skupienie, uważność, spostrzegawczość, ale także rywalizację. Prześmiesznych scenek jest tak dużo, że można je opowiadać,  puszczając wodze fantazji i rozwijając temat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! Książka „Gdzie jest Wally?” zachwyci starsze przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym. W niektórych rozkładówkach warto użyć lupy, przez co zabawa staje się jeszcze bardzie atrakcyjna! Taki zestaw będzie świetną propozycją na prezent dla małego czytelnika.

 

 

One thought on “Gdzie jest Wally? – Wydawnictwo MAMANIA

Dodaj komentarz