„Kocia Szajka i klątwa starego kina” – wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Czy są tutaj miłośnicy Kociej Szajki? Myślę, że tak, bo często otrzymuję od Was wiadomości, że pokochaliście tych futrzastych detektywów całym sercem. Mam dla Was świetnie wieści! Niedawno swoją premierę miał szósty tom tej przebojowej serii autorstwa Agaty Romaniuk z ilustracjami Malwiny Hajduk. 

Poniżej przypominam recenzje pozostałych pięciu tomów:

TOM 1 – „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”

TOM 2 – „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”

TOM 3 – „Kocia Szajka i napad na moście”

TOM 4 – „Kocia Szajka i duchy w teatrze”

TOM 5 – „Kocia Szajka i fałszerze pierników”

koszyk

W starym, cieszyńskim kinie dzieje się coś dziwnego. Od pewnego czasu zaniepokojeni mieszkańcy miasta zgłaszają irytujące odgłosy i wypadki… Sto lat temu kino tętniło życiem, puszczano w nim filmy nieme, grała muzyka na żywo i tańczono na tarasie. Zbierała się tam cała śmietanka towarzyska Cieszyna! Niestety historia tego miejsca miała smutny finał. Pierwszy właściciel popadł w długi, następny ciężko zachorował, a w czasie wojno mówiono, że tam straszy, bo ktoś rzucił na kino klątwę. Później miejsce zamieniło się w ruinę… Obecnie od dłuższego już czasu trwa w nim remont na zlecenie burmistrza. W planach jest stworzenie domu kultury i nowego kina, ale prace ciągną się i ciągną. Na domiar złego ktoś wciąż w nich przeszkadza! Przecięte kable elektryczne, zawalona część dachu, dziura w podłodze specjalnie zamaskowana, by pełnić funkcję pułapki, a nocą okropne wycia – to tylko część zagadkowych sytuacji, które rozgrywają się w tym miejscu…

Czyż to nie jest idealna sprawa dla kocich detektywów? Pewnie, że tak! Bez chwili namysłu Kocia Szajka rusza do akcji. Sprawa wydaje się naprawdę dziwna, a na dodatek pojawiają się nowi bohaterowie – wśród nich uroczy, słodki kot Precelek. Czy ktoś naprawdę rzucił na kino klątwę, czy może ktoś ma na to miejsce zupełnie inne plany i chce tam zbudować… No właśnie! Co takiego i kto taki ma niecne plany na to zabytkowe miejsce? Koniecznie się przekonajcie i sięgnijcie po nową, emocjonującą dawkę wrażeń. Będzie bardzo zagadkowo, momentami mrocznie, a finał zaskoczy niejednego czytelnika.

Kocham ten humor! Tylko w książkach Agaty Romaniuk znajdziecie tak wspaniałych kocich bohaterów, prowadzących aktywnie konto na Kotogramie, chodzących do pazurologa, czy trenujących kocią jogę. Wartka akcja, wypełniona po brzegi komicznymi rozmowami sprawia, że dla tej serii porzucamy każdą aktualnie czytaną książkę. W naszym domu Kocia Szajka rządzi od pierwszego tomu i z niecierpliwością czekamy na nowe przygody.

Bardzo, bardzo polecamy!

„Kocia Szajka i klątwa starego kina” tom 6

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 120

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.