Kazik Pegazik kontra jednorożce – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

Dziś zapraszam Was na kolejne spotkanie z latającym kucykiem – Kazikiem Pegazikem! Z radością objęłam kolejny tom patronatem, bo tego wyjątkowego bohatera znamy już od dawna i moje dzieci z wytęsknieniem czekają na jego nowe perypetie.

Kazik jest grubiutkim kucykiem – pegazikiem i mieszka w gnieździe na dachu bloku Maksa i Duśki, w miasteczku Wkrętki. W każdym tomie ta trójka przeżywa niezwykłe przygody i tak też jest w najnowszej części! To specjaliści od wpadania w nie lada perypetie i wielcy miłośnicy herbatników.

„Kazik Pegazik kontra jednorożce”

koszyk

Pewnego dnia podczas lotu nad wsią Wielka Draka, Kazik zauważył dziwny namiot, a wokół niego sporo ludzi i kucyków. Uradowany postanowił tam wylądować, żeby przywitać się z konikami, jednak okazało się, że są to jednorożce, które według Kazika zawsze się popisują i chwalą błyszczącymi rogami. Licząc jednak na przyjaźń i miłe spotkanie Kazik wylądował na miejscu. Niestety nie mylił się, nie został dobrze przyjęty… Wyśmiewano jego wygląd i tuszę. Niezrażony negatywnymi emocjami Kazik usłyszał, że w niedzielę odbędą się ważne, doroczne zawody! Zwycięzca otrzyma Lawendowy Puchar, niezwykle cenną i wytworną nagrodę. Trasa wyścigu nie jest łatwa, a po drodze czekają liczne skoki. Maks i Duśka z radością zgłosili Kazika do zawodów, mimo niezadowolenia jednorożców. Dzielny latający kucyk zaczął treningi, marząc o pucharze i dużej ilości herbatników. Podczas wyścigu wydarzyła się jednak rzecz niesamowita – ktoś ukradł Lawendowy Puchar.

Jesteście ciekawi tej intrygi? Zastanawiacie się komu zależało na zdobyciu tej cennej nagrody? Czy Kazik Pegazik i Maks odkryją złowieszczy spisek? O tym musicie przekonać się sami! Nie oderwiecie się od książki, zanim nie poznacie prawdy. Finał bardzo Was zaskoczy.

Każdy tom Kazika Pegazika trzyma w napięciu, wypełniony jest humorem i niesie ważne przesłanie. Tym razem najmłodsi przekonają się, że nie wygląd ma znaczenie, a piękne, szczere i uczciwe serce. Kazik udowodni także, że warto próbować. Nawet jeśli nie stajemy na podium to jesteśmy zwycięzcami dla siebie i możemy być dumni za każdy trud włożony w nasze plany. Książka jest bogato ilustrowana i będzie świetną lekturą dla całej rodziny.

Bardzo polecamy!

Książki o Kaziku Pegaziku możecie czytać niezależnie, każdy tom opowiada inną historię.

Tutaj możecie zajrzeć do innych przygód Kazika:

„Kazik Pegazik i wielka ucieczka”

„Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś”

„Kazik Pegazik kontra jednorożce”

Tekst: Philip Reeve

Przekład: Iwona Libucha

Ilustracje: Sarah McIntyre

Oprawa: miękka

Ilość stron:

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: Akapit Press

Akapit Press

Dodaj komentarz