Cała prawda o starych ludziach – Wydawnictwo ADAMADA

Ależ mam dziś dla Was książkę! Długo brakowało TAKIEJ pozycji na rynku książki dziecięcej, tym bardziej cieszę się, że mogłam objąć ją patronatem.

„Cała prawda o starych ludziach” od wydawnictwa Adamada jest przepiękną, zabawną i bardzo życiową opowieścią o tym, że wiek jest jedynie stanem umysłu, a dojrzali ludzie mają prawo do pięknego i aktywnego życia, z którego mogą czerpać garściami.

koszyk

Pewien mały chłopczyk opowiada o swoich dziadkach. Uważa, że są już naprawdę starzy, bo mają liczne zmarszczki, niewiele włosów i zęby jakieś dziwne…Od wielu osób słyszał, że ludzie w takim dojrzałym wieku są nudni, powolni, niezdarni, że nie radzą sobie dobrze z nowinkami technologicznymi, że nie potrafią tańczyć i nie obchodzą ich romanse… Ale przecież jego dziadkowie cieszą się życiem, kochają przygody, muzykę, są aktywni i nie zważając na wiek żyją pełnią życia, doceniając drobiazgi, które są dla nich całym życiem. Jego dziadkowie są… Jacy? Przekonajcie się sami, nie zdradzę zakończenia!

Właśnie taką babcią chcę kiedyś być! Taką, jak ta urocza, korpulentna babunia z książki. Zamierzam łamać wszelkie stereotypy i do końca, jeśli zdrowie pozwoli cieszyć się życiem, być szczęśliwą i żyć pełną piersią.

Ta zabawna i optymistyczna książka udowodni, że starość może być niezwykła, bo tylko od nas zależy jak ją przyjmiemy. Warto sięgnąć po tę pozycję. Ta obrazkowa książka jest swego rodzaju pokłonem w stronę wszystkich starszych osób i piękną lekcją doceniania kolejnego etapu w życiu oraz przyjmowania go z szacunkiem, godnością, a nawet z humorem. Warto zwrócić uwagę na ilustracje! Wykonano je piórem i tuszem oraz techniką gwaszu. Wiele w nich ciepła i uroku.

Bardzo polecam!

„Cała prawda o starych ludziach”

Tekst i ilustracje: Elina Ellis

Przekład: Magda Szpyrko – Ankiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz