Kazik Pegazik i Ciacho-Rabuś – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

To już trzeci tom przygód o grubiutkim kucyku – pegaziku! Jeśli nie znacie poprzednich tomów to warto nadrobić zaległości, bo tej serii nie można przegapić.

Książkę „Kazik Pegazik i Ciacho – Rabuś” z radością objęłam patronatem, bo lubię wraz ze swoimi dziećmi historie, które kipią humorem i zagadką, a ta właśnie taka jest! Nie sposób się od niej oderwać, tak dużo się tu dzieje.

koszyk

Kazik żyje sobie na dachu wysokiego bloku, w którym mieszkają jego przyjaciele: Maks i Duśka. Latający kucyk lubi wcinać herbatniki oraz fruwać ze swoimi przyjaciółmi.

Pewnego dnia spokój małego miasteczka o nazwie Wkrętki zakłócił alarm przeciwwłamaniowy! Było to coś niesamowitego, bowiem przez ostatnie 20 lat nic złego się tam nie wydarzyło. Jak się okazuje, przez ostatnich siedem nocy z rzędu doszło do siedmiu kradzieży z włamaniem! Łupem bandytów padały tylko … herbatniki! Doszło do tego, że w całym mieście ludzie zamykali na kłódki pudełka na drugie śniadanie, montowali alarmy w spiżarniach i żyli w ciągłym stresie…

Włamanie było bardzo zadziwiające, bowiem jedynym jego śladem była wielka dziura w dachu. Ale to nie była zwykła dziura! Miała kształt oraz rozmiar… kucyka! Do tego na podłodze widniały ślady kopyt. Podejrzenia od razu padły na Kazika, ale ten zapewniał że jest niewinny. Kocha ciasteczka, ale nie potrafiłby ich kraść.

W chwili, gdy sierżant chciał zaaresztować Kazika, ten wzniósł się wysoko z Maksem na grzbiecie i obaj pofrunęli do okolicznej wioski, by szukać pomocy u zaprzyjaźnionej Mrocznej Zgrywy…

Czy w mieście będzie można jeszcze kiedyś spożyć bezpiecznie herbatniczki? Czy tajemnica kradzieży wyjdzie na jaw? Czy uda się złapać winowajcę? To wszystko oraz dużo więcej znajdziecie na kartach trzeciego tomu przygód Kazika Pegazika.

Polubiliśmy tego latające, uroczego bohatera od pierwszej części. Każdy tom przepełniony jest humorem, zabawnymi ilustracjami i intrygującą fabułą, dlatego gwarantuję, że nie oderwiecie się od lektury, zanim nie przeczytacie jej całej. Jeśli szukacie przygód i pragniecie poczuć się detektywami to koniecznie czytajcie z dziećmi Kazika Pegazika! Te historie pokochają całe rodziny. Bardzo polecamy.

„Kazik Pegazik i Ciacho – Rabuś”

Tekst: Philip Reeve

Tłumacz : Iwona Libucha

Ilustracje : Sarah McIntyre

Oprawa: miękka

Ilość stron: 130

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: Akapit Press

Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.