Julka mała weterynarka – Edukacyjno – przygodowa seria o zwyczajach zwierząt. Wydawnictwo TANDEM

Czy są tutaj miłośnicy zwierząt i przygodowych powieści? A może szukacie ciekawych książek dla dzieci zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem? Jeśli tak to mam dla Was świetną propozycję!

„Julka mała weterynarka” od wydawnictwa TANDEM to ciekawa seria książek, w której poznacie dziesięcioletnią Julkę i jej mamę – lekarza weterynarii. Dziewczynka często i chętnie towarzyszy swojej mamie w pracy, poznając bliżej wiele gatunków zwierząt, ich fizjonomię i zwyczaje.

Obecnie seria liczy już siedem tomów, ale to nie koniec! Już wkrótce pojawi się kolejna część.

Cykl książek będę świetną propozycją do wspólnej, rodzinnej lektury z dziećmi już od około 5-6 lat, ale idealnie sprawdzi się także dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielną lekturą, gdyż duża i przejrzysta czcionka sprzyja lekturze.

„Julka mała weterynarka. Psie poszukiwania” TOM 7

koszyk

Niedawno miał swoją premierę siódmy tom o perypetiach Julki.

Ta noc nie była dla dziewczynki łaskawa. Szalejąca burza nie dała zmrużyć oka, a nad ranem ktoś drapał do drzwi. Duży, kudłaty, wychudzony psiak bardzo potrzebuje pomocy, ale dziewczynka wie że z bezpańskimi zwierzętami trzeba obchodzić się ostrożnie, nawet jeśli ten zwierzak jest nieśmiały i wystraszony. Brak obroży i mikrochipa utrudnia odnalezienie właściciela, ale dla Julki nie ma rzeczy niemożliwych! Dziewczynka z miejsca zabiera się za doprowadzenie mieszańca do porządku, kąpie go, karmi go i przygotowuje plakaty z informacją o zgubie. Jeśli nikt się nie zgłosi, Hektor trafi do schroniska, które właśnie pęka w szwach, bo w trakcie burzy wiele psów się zagubiło. Julka wraz ze swoją mamą, przyjaciółką i z dziennikiem weterynarki, który prowadzi włącza się w pomoc w schronisku, odkrywając tajniki pracy weterynarza i opieki nad zwierzętami. Czy uda się znaleźć domy czworonożnym, zagubionym zwierzakom i czy ktoś zdecyduje się adoptować Hektora?

To nie tylko pełna przygód opowieść o zwierzętach potrzebujących pomocy, ale przede wszystkim mądra, wartościowa lektura o empatii, wrażliwości, pięknym sercu i potrzebie niesienia pomocy. Znajdziecie w niej wiele ciekawostek o psach, ich potrzebach, opiece nad nimi i odpowiedzialności. Przyjrzycie się pracy weterynarza i przekonacie się, że warto pomagać w każdym wymiarze.

Bardzo polecam najnowszy tytuł, jak i inne w serii. Tomy można czytać niezależnie, a w każdym znajdziecie solidną porcję wiedzy i wartościowych treści.

Tutaj znajdziecie całą serię! 🙂

Seria: JULKA MAŁA WETERYNARKA

Tekst: Rebeca Johnson

Ilustracje: Kyla May

Przekład: Marta Szelichowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo TANDEM

Dodaj komentarz