Syreni Księżyc – Wydawnictwo TAKO

Obłędnie piękna, czarująca i porywająca! Tak w kilku słowach pragnę wyrazić świeżutką nowość od wydawnictwa Tako.

Jeśli kolekcjonujecie w biblioteczce swoich dzieci wyjątkowe książki, to tej nie może Wam zabraknąć. „Syreni Księżyc” jest prawdziwą literacką ucztą. Tutaj każdy detal dopracowany jest perfekcyjnie, a szata graficzna czaruje od pierwszej po ostatnią stronę. Briony May Smith przygotowała bardzo emocjonującą opowieść, której akcja rozgrywa się w uroczych klimatach morskich głębin.

koszyk

Wyjątkowa przyjaźń dwóch dziewczynek zabiera nas w morskie klimaty. Molly dorasta w rybackiej wiosce, a syrenka Merrin żyje w podwodnej grocie. Każdego dnia przyjaźń rozkwita, dziewczynki spędzają czas w poszukiwaniu morskich skarbów, bawią się z delfinami, czy śledzą stada wielorybów. Są szczęśliwe, ach ich euforia wzrasta gdy zbliża się święto Syreniego Księżyca! W końcu syrenka jest na tyle duża, że może wziąć w im udział. Tej jednej, wyjątkowej nocy wszystkie stworzenia wodne mogą opuścić morze i unieść się w powietrzu, by spędzić czas z mieszkańcami wioski. Merrin po raz pierwszy będzie miała okazję zobaczyć pokój Molly! Syrenka jest szczęśliwa, że weźmie udział w święcie, musi jednak wziąć pod uwagę pewien ważny warunek – wrócić do domu zanim z powierzchni morza zniknie odbicie księżyca. Jeśli nie zdąży na czas wówczas jej łuski wyschną, a magia na zawsze opuści zatokę…

Opowieść urzeka i wzrusza, trzyma w napięciu i przywołuje na myśl ciepłe, piękne opowieści, które szeptała mi do snu babcia. Baśniowy klimat, piękna przyjaźń, przygody, a w tym wszystkim dreszczyk emocji, bo co się stanie gdy odbicie księżyc zacznie znikać?

Autorka zawarła tu całą paletę emocji! Matczyna miłość, która ochrania, przyjaźń, która przetrwa wszystko i magia, która potrafi zmienić bieg wydarzeń… Wspaniała lektura, idealna by udowodnić moc wyobraźni.

Polecamy całym sercem! Zakochacie się w jej wyjątkowym klimacie.

„Syreni Księżyc”

Tekst i ilustracje: Briony May Smith

Przekład: Marta Bręgiel-Pant

Oprawa twarda:

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.