„Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem” – Wydawnictwo HarperKids

Zobaczcie jakie cuda spotkaliśmy w lesie 🙂

Marzec obfituje w wyjątkowe premiery! Wydawnictwo HarperKids przygotowało dużo pięknych nowości, a wśród nich taką przyrodniczą perełkę. „Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem” to prawdziwa literacka uczta. Książka ma twardą, szytą oprawę, okładkę zaś zdobią misterne złocenia. Niebanalna treść, duża dawka wiedzy i przepiękna szata graficzna sprawiają, że zachwyci każdego miłośnika przyrody i będzie idealną propozycją na prezent!

Książkę możecie PRZEDPREMIEROWO kupić w sieci księgarni EMPIK od 22.03.2023.

Premiera odbędzie się 12 kwietnia.

koszyk

Małe dzieci kochają obserwować przyrodę. Potrafią zatrzymać się w lesie nad każdym żuczkiem, biedronką, czy mrówką. Zbierają patyki, kamienie i kwiatki. Tak niewiele potrafi je uszczęśliwić i zainteresować. Warto tę dziecięcą fascynację pielęgnować, czytając o dużych i małych mieszkańcach lasu, o niezwykłych zjawiskach, które zachodzą w naturze każdego dnia i o tym, że wszystkie elementy w przyrodzie są ze sobą powiązane.

W książce znajdziecie aż 9 opowieści. Urzekła mnie ich forma, gdyż przyroda została przedstawiona w bardzo oryginalny sposób – za pomocą wierszowanych opowieści! Ich autorka, brytyjska pisarka i poetka Gabby Dawnay dowodzi, że dzięki lekkim, wpadającym w ucho rymom historie sprawdzą się do poduszki równie doskonale jak bajki.

Odkryjecie tajemnice grzybów, poznacie leśny internet, przekonacie się, w jaki sposób drzewa doskonale się ze sobą komunikują i współpracują, a nawet przyjrzycie się z bliska jeleniowi szlachetnemu. Oczarują Was szpaki i ich akrobatyczne pokazy, poznacie metamorfozę żaby i z pewnością zadziwi Was życie jelonka rogacza. Kwietna łąka zachwyci kolorami i różnorodnymi mieszkańcami, a także odkryje przed Wami świat pszczół i wyjaśni wielką podróż, jaką odbywają kwitnące rośliny, aby się rozmnażać. To tylko część fascynującej, przyrodniczej podróży! Macie ochotę na więcej? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Nad poprawnością merytoryczną czuwał dr Mikołaj Golachowski, a każdy rozdział kończy strona informacyjna z ciekawostkami.

Wartościowa, przepięknie wydana, mądra, piękna lektura. Z całego serca polecamy!

„Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem”

Tekst: Gabby Dawnay

Przekład: Kasia Huzar – Czub

Ilustracje: Mona K

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo HarperKids

Dodaj komentarz