Elektromagnetyzm i jego tajemnice – Wydawnictwo ADAMADA

Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to nauka byłaby jedynie przyjemnością!

Książka „Elektromagnetyzm i jego tajemnice” od wydawnictwa Adamada to fascynująca podróż po otaczającym nas świecie. Bardzo się cieszę, że mogę patronować tak świetnej książce.

Bez przerwy korzystamy z elektryczności i magnetyzmu i w zasadzie trudno znaleźć coś, co bez nich funkcjonuje. Żarówki oświetlające nasze domy i ulice, płyty indukcyjne, lodówki, kuchenki mikrofalowe, telewizja, gry na konsoli, telefony… Można tak wymieniać i wymieniać, aż powstanie długa lista dobrodziejstw, które tak bardzo ułatwiają nam życie. Ale czym tak naprawdę jest elektryczność i co ma wspólnego z magnesami? Czym jest magnetyzm i co łączy go ze światłem? Jesteście ciekawi jak w prosty, ciekawy i przystępny sposób opowiedzieć o tym dziecku?

koszyk

To zdecydowanie jedna z ukochanych książek mojego synka Januszka. Fizyka fascynuje go od zawsze, zna się na niej lepiej niż ja, a czytając wspólnie tę książkę oboje czerpaliśmy z niej garściami.

Przygodę zaczynamy od czasów, gdy ludzie byli świadomi istnienia elektryczności, zanim się dowiedzieli, czym jest i skąd się bierze. Dowiemy się czym są zjawiska elektryczne, elektryczność, ładunek elektryczny, atomy, elektryzowanie, czy elektroskop. Wykonamy proste eksperymenty, by poczuć elektryczność na własnej skórze, zgłębimy tajniki powstawania prądu elektrycznego, przyjrzymy się akumulatorom , bateriom, polu magnetycznemu i zobaczymy w jaki sposób można otrzymać elektromagnes. Nie zabrakło silników elektrycznych, fal elektromagnetycznych i wszystkiego co dotyczy elektromagnetyzmu.

Fascynująca, wartościowa lektura! Jest świetnie i przystępnie przygotowana, skierowana do dzieci w wieku około 9 – 14 lat. Oprócz dużej dawki wiedzy zawiera także instrukcje, dzięki którym wykonacie domowy elektroskop, baterię, a nawet silnik elektryczny. Koniecznie warto po nią sięgnąć.

Polecamy serdecznie całą serię, której z radością patronuję!

„Fizyka kwantowa i jej tajemnice”

„Kosmos i jego tajemnice”

„Teoria względności i jej tajemnice”

„Elektromagnetyzm i jego tajemnice”

Tekst: Sheddad Kaid-Salah Ferron

Przekład: Katarzyna Kaszorek

Ilustracje: Eduard Altarriba

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo ADAMADA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.