Naprawdę chcę wygrać – Wydawnictwo DWUKROPEK

Z wielką radością patronuję wartościowej, mądrej serii książek „Naprawdę chcę” od wydawnictwa Dwukropek. To cykl wspierający najmłodsze dzieci w przeżywaniu wyzwań, jakie stają przed nimi każdego dnia. Książki w bardzo zabawny, życiowy sposób pomagają zrozumieć i oswajać emocje oraz samoregulować je. Tematem najnowszej historii jest radzenie sobie z rywalizacją i przegrywaniem.

Tutaj zajrzycie do dwóch wcześniejszych picturebooków:

Tom 1 – Naprawdę chcę krzyczeć!
Tom 2 – Naprawdę chcę to ciasto!

koszyk

W szkole pewnej dziewczynki odbywa się Dzień Sportu. To mają być niezapomniane chwile, gdyż kilkulatka pragnie wrócić do domu z medalami. Świętowanie zaczyna się od biegów. Nasza bohaterka idzie jak burza, ale niestety nieopatrznie przewraca tuż przed metą i zwycięstwo nie należy do niej. No trudno, nie można się poddawać. Chwilę później rozpoczyna się kolejna konkurencja – przeciąganie liny, w której dziewczynka także bierze udział. Niestety nie ma szans z większą przeciwniczką… Zwycięstwo musi zaczekać. Może uda się w literowaniu? Och, niestety nie, szczególnie gdy trafia Ci się słowo „brzuchomówca”. Ale czy można się poddawać, nawet jeśli chce się płakać? Pewnie, że nie! Jest przecież jeszcze wiele konkurencji. Turniej taneczny zapowiadał się dobrze, ale i w nim nie poszło dziewczynce najlepiej. Na szczęście znalazł się ktoś, kto przekazał wytrwałej, dzielnej dziewczynce, że nie można być we wszystkim najlepszym, ważniejsze jest, by robić to, co się kocha i zwyciężać dla samej siebie!

Proste, małe słowa mają wielką moc! To co usłyszała od swojej konkurentki dziewczynka zadziałało jak siła napędowa i już po chwili postanowiła zająć się tym, co naprawdę lubi i co szczerze sprawia jej przyjemność. Mało tego! Finał zaskoczył samą bohaterkę i Was z pewnością także oczaruje.

Porażka może boleć, ma prawo boleć i frustrować, ale można nauczyć się przyjmować ją „bezboleśnie”! W tej historii dzieci znajdą dużą dawkę wsparcia i zrozumienia. Przekonają się, że sukcesem ma być dobra zabawa i posiadanie pasji, a nie zwyciężanie za wszelką cenę. Nie musimy być idealnymi w każdej dziedzinie, szukajmy tego, co sprawia nam szczerą radość i z czego raduje się nasze serce, wówczas już jesteśmy wygrani.

Idealna lektura dla każdego przedszkolaka. Wspaniale, rytmicznie napisana, wzbogacona o fantastyczne ilustracje. Cenna i bardzo potrzebna. Polecam z całego serca! Z radością jej patronuję 🙂

„Naprawdę chcę wygrać”

Tekst: Simon Philip

Przekład: Magdalena Jakuszew

Ilustracje: Lucia Gaggiotti

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz