Niedźwładek – ciepła historia o śmierci. Wydawnictwo WILGA

Rozmowy o śmierci i tęsknocie za bliskimi którzy odeszli są ważne i potrzebne. Dzieci często pytają, rozmyślają, dlatego warto w rozmowach podejmować ten temat, delikatnie i z szacunkiem względem małego dziecka. Książki są cudownym wsparciem do dialogu, a „Niedźwładek” jest wyjątkową, ciepłą i bardzo wartościową książką, która w mądry, przystępny, a jednocześnie bajkowy sposób opowiada o śmieci i tęsknocie.

Marta Guśniowska w cudowny, subtelny, a jednocześnie pełen emocji sposób zaprasza nas na przygody wyjątkowego, pluszowego Misia. Książkę bogato i kolorowo zilustrowała Ewa Poklewska – Koziełło.

koszyk

Dziadek Władek był najlepszym dziadkiem na świecie! Wraz ze swoim wnuczkiem Michałkiem i jego pluszowym misiem – Niedźwładkiem stanowili zgraną pakę przyjaciół. Wspólne spacery do parku, cukierni, rozmowy. Ach, było idealnie, ale pewnego dnia wszystko się zmieniło, bo dziadek Władek poszedł do… nieba. Michałkowi było z tego powodu bardzo, bardzo smutno, a jego pluszowy kompan pragnął zrobić wszystko, by pocieszyć chłopca, dlatego postanowił wziąć sprawy w swoje łapki i pójść do dziadka Władka do nieba z informacją, aby ten wracał, bo Michałek bardzo tęskni…

Wyobrażacie sobie tę podróż? Jak może wyglądać droga do nieba? Ile trzeba przejść, ile przeszkód pokonać, by osiągnąć cel?

Czytałam wiele książek dla dzieci poruszających temat śmierci bliskiej osoby, ale po raz pierwszy poczułam tak wielkie ciepło w sercu i ogromny spokój. To niesamowicie mądra, wyważona, wypełniona uroczymi detalami opowieść. Choć porusza smutny i na pozór niełatwy dla małego dziecka temat to ona aż promienieje życiem i optymizmem! Udowadnia jak piękne i drogocenne jest życie, jak ważne są relacje, wspomnienia, drobne gesty, proste chwile i czas – wspólny czas! Ach, ile tutaj się dzieje! Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jest wyjątkowa! Doceniam ją całym sercem i uważam, że każdy powinien przeczytać ją ze swoim dzieckiem, lub wnuczkiem.

„Niedźwładek”

Tekst: Marta Guśniowska

Ilustracje: Ewa Poklewska – Koziełło

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz