Kosmos i jego tajemnice – Wydawnictwo ADAMADA

Książki popularnonaukowe zajmują ważne miejsce w naszej biblioteczce. Bardzo lubię odkrywać z dziećmi świat nauki w przyjazny i ciekawy sposób. Teraz, gdy zdecydowaliśmy się uczyć dzieci w domu, rezygnując ze szkoły takie książki są dla nas wyjątkowe ważne.

„Kosmos i jego tajemnice” to kolejny tom z fascynującej serii książek od wydawnictwa Adamada. Z radością i wielką przyjemnością objęłam go patronatem, podobnie jak wcześniejsze pozycje. Śmiało mogę napisać, że te książki trzeba mieć w swojej domowej biblioteczce. Są starannie wydane, bogato ilustrowane, przystępnie napisane i zainteresują dzieci w wieku około 9 – 13 lat, a nawet dorosłych.

„Kosmos i jego tajemnice”

Jeśli lubicie przygody to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Tutaj odbędziecie prawdziwą podróż po Kosmosie. Zaczniecie od chwili jego powstania, odkrywając liczne skrywane tajemnice.

Nasza wycieczka zaczyna się od grawitacji, trzeba ją bowiem dobrze poznać i oswoić teorię grawitacji Newtona oraz tę, którą opracował Einstein. Później dowiecie się jak powstał Wszechświat, galaktyki i jak rodzą się gwiazdy. Odkryjecie rodzaje gwiazd, poznacie ich życie i dowiecie się jak umierają. Przekonacie się także, czy istnieje życie pozaziemskie, czym są egzoplanety i dlaczego Księżyc nie spada. Nie zabrakło ulubionych tematów moich dzieci, czyli czarnych dziur. O nich mogliby słuchać godzinami, a tutaj znaleźliśmy dużą porcję wiedzy na ten temat. Poznaliśmy mikrofalowe promieniowanie, tajemnicę ciemnej materii i sieć kosmiczną.

Zadziwiające jest to, że znalazłam tu wiele tematów, o których nie dowiedziałam się ze szkolnych podręczników. Dzięki prostym i ciekawym rycinom przekonacie się, jak działa tunel czasoprzestrzenny, jaki kształt ma Wszechświat i czym jest widzialny Wszechświat. Pod koniec znajdziecie kosmiczny kalendarz, który przybliży Wam ramy czasowe niezwykłych wydarzeń, mających miejsce we Wszechświecie.

Bardzo inspirująca książka. Udowadnia jak fascynująca jest nauka i jak wiele zawdzięczamy naukowczyniom i naukowcom. Znajdziecie tu solidną porcję wiedzy, z pozoru trudnej, ale podanej w przystępny i interesujący dzieci sposób. Bardzo polecam! Koniecznie sięgnijcie także po inne tytuły z serii: „Fizykę kwantową i jej tajemnice” oraz „Teorię względności i jej tajemnice” – są równie fascynujące i razem tworzą cykl wartościowych, mądrych i ważnych książek.

koszyk

„Kosmos i jego tajemnice”

Tekst: Sheddad Kaid-Salah Ferrón

Przekład: Katarzyna Kaszorek

Ilustracje: Eduard Altarriba

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo: ADAMADA

Dodaj komentarz