Bercia i Orson – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Kochamy przyrodę całym sercem, dlatego nie mogło zabraknąć w naszej biblioteczce kolejnej książki z serii „Zwierzaki”, które ukazują się nakładem wydawnictwa Agora dla dzieci.

Tomasz Samojlik i Ela Wasiuczyńska przygotowali prawdziwą literacką ucztę! „Bercia i Orson” to powieść doskonała po wieloma względami. Znajdziecie tu wartką, detektywistyczną akcją, ważne, potrzebne tematy dotyczące ochrony przyrody, sporą dawkę wiedzy oraz humoru i pięknych, malowniczych ilustracji.

koszyk

Niedźwiedzica Turi została mamą. Jej dwa maleństwa, Bercia i Orson są ciekawymi świata, brykającymi, pełnymi energii niedźwiadkami. Matka przemierza las ze swoimi dziećmi, by znaleźć odpowiednie miejsce do życia, tam gdzie człowiek nie będzie dla nich zagrożeniem. Niestety pewnego dnia rodzeństwo oddala się od mamy, a ona sama wpada w dół przygotowany przez kłusownika. Życie niedźwiedzi jest zagrożone, a las nie jest pusty… Pojawia się inny niedźwiedź, kruk, locha, jeleń, ale pojawią się także i ludzie! Nie każdy będzie dobrze życzył zwierzętom, a pewna tajemnicza kobieta zmyli Wasze czujne detektywistyczne nosy…

To niezwykle mądra, obdarzona ciepłem i wartościami powieść. Książkę czytałam dzieciom jednym tchem. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem dynamicznej, zagadkowej akcji, wielu ciekawostek przyrodniczych i każdy z nas pragnął rozwiązać tę kryminalną zagadkę, która czeka na kartach książki.

Bardzo polecamy Wam tę pozycję. Jest starannie i pięknie wydana. Twarda oprawa, grubszy, doskonały jakościowo papier, szyta oprawa i wyjątkowe ilustracje oczarują nie tylko najmłodszych. Ogromnym walorem jest także przyjazna, duża, przejrzysta czcionka, która sprzyja samodzielnej lekturze młodszym dzieciom. Historia zachwyci starsze przedszkolaki oraz dzieci w wieku szkolnym. My czytaliśmy ją całą rodziną i polecamy Wam serdecznie wybrać się w tę leśną przygodę wspólnie!

„Bercia i Orson”

Tekst: Tomasz Samojlik

Ilustracje: Ela Wasiuczyńska

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 6+

Ilość stron: 184

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz