Cześć! – Chmurrra Burrra!

Zabieram Was dziś w świat polskiej sztuki ludowej, połączonej z nowoczesnością i cennymi wartościami!

Polska ilustratorka, graficzka i autorka książek dla dzieci – Marianna Oklejak, znana Wam zapewne dobrze z lubianej przez dzieci serii o Basi, czy pięknych pozycji „Cuda wianki” i „No to gramy!” przygotowała coś wyjątkowego.

Książka „Cześć!” to piękny pokłon w stronę polskiego folkloru, rustykalnych wzorów i misternego rękodzieła, połączony z historią, która chwyta za serce.

koszyk

W lesie spokojne życie wiodą wiewiórki, lis, rysie i zając, jednak pewnego dnia zawitał w nim ktoś jeszcze… Ktoś nowy, nieznany, inny! Była to pantera. Siała postrach po całym lesie, zwierzęta w wielkim popłochu chowały się i ostrzegały przed „nowym” pozostałych mieszkańców. W końcu wszyscy zebrali się na naradę i ustalili, że poproszą o pomoc Starego Zająca. Ten zaprosił ich do siebie, kazał wyprasować obrus, nakryć do stołu, zaparzyć pyszną herbatkę i… zaprosić „nowego” do stołu!

Finał jest bardzo zaskakujący i dający do myślenia. Ta prosta opowieść przekazuje gigantyczny ładunek wartości, udowadniając jak ważna jest akceptacja dla inności, tolerancja, gościnność i pokonywanie uprzedzeń. To niezwykle ważna i potrzebna książka, pokazująca najmłodszym czytelnikom jak ważna jest pomocna dłoń, zaufanie i patrzenie sercem.

Cudowne jest to, że opowieść została tak pięknie zilustrowana. Żywa czerwień, błękit, ultramaryna, czy miodowy odcień brązu Marianna Oklejak połączyła z szerokimi paskami, kropkami, haftem i wycinankami. Całość jest urzekająca! Do tego doskonały, matowy papier i elegancka okładka. Wszystko na najwyższym poziomie. Książka została wydrukowana w Polsce.

Polecamy serdecznie! Warto otaczać dzieci tak pięknymi, wartościowymi i dopracowanymi pozycjami, które pokazują piękno folkloru, a jednocześnie przekazują ważne wartości.

Chmurrra Burrra! stworzyła kolekcję oryginalnych, wyjątkowych ubrań dla dzieci – KOCHAMY FOLK, inspirowaną książką! Ubrania mają certyfikat Oeko-Tex 100 lub GOTS, a wszystkie nadruki zostały wykonane z bezpiecznych dla dzieci i środowiska farb wodnych. Zobaczcie sami, a przepadniecie! Ta kolekcja chwyta ze serce: KOCHAMY FOLK – MARIANNA OKLEJAK.

Chmurrra Burrra

Dodaj komentarz