Atlas mitologii świata – Wydawnictwo GREG

Macie ochotę wybrać się w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni i to bez wychodzenia z domu? Ja właśnie wróciłam z takiej ekscytującej eskapady wraz ze swoimi dziećmi i wciąż jesteśmy pod jej wrażeniem!

„Atlas mitologii świata” to wielkoformatowa, bogato ilustrowana i pełna ciekawostek pozycja, skierowana do całej rodziny. Dzieci, młodzież i dorośli znajdą tu coś dla siebie. To prawdziwa gratka dla każdego miłośnika historii i dawnych wierzeń. Urzeknie Was to piękne wydanie i bogactwo ilustracji!

koszyk

Książka jest bardzo ciekawie i przejrzyście przygotowana. Na początku dowiecie się czym jest mitologia, a następnie poznacie najbardziej popularne historie, bohaterów, herosów i bogów. Na kartach Atlasu znajdziecie aż siedem rozdziałów, a każdy z nich poświęcony jest innej mitologii. Mamy tu mitologię grecką, słowiańską, nordycką, chińską, japońską, egipską i aztecką. Każda z nich inna, fascynująca, pełna przygód, dramatycznych wydarzeń, ciekawych, czasem groźnych postaci, potworów czy fantastycznych stworzeń. Mitologia miała i do dziś ma ogromne znaczenie oraz wypływ na sztukę i literaturę. Fascynowała pisarzy, malarzy, rzeźbiarzy, a dziś także twórców gier komputerowych, rysowników komiksów, czy reżyserów filmowych. Jeśli dobrze się rozejrzycie to znajdziecie wokół siebie wiele elementów różnych mitologii! Być może nawet nie zdajecie sobie sprawy jak często się z nią spotykacie. Po lekturze tej książki będzie ona dla Was dużo bliższa i zrozumiała. Historie opisane są ciekawie, a dzięki pięknym ilustracjom można poczuć klimat dawnych wierzeń. Zobaczycie jak kiedyś wyobrażano sobie świat, jak powstali ludzie i dokąd udajemy się po śmierci.

Zdecydowanie nie jest to lektura na jeden raz! To książka do długiego, spokojnego delektowania się, zachwycania i powolnego odkrywania mitologii z różnych stron świata. Czyta się ją niczym dobrą powieść przygodową, z emocjami, humorem, a czasem nutką grozy.

Książka jest pracą zbiorową. Przygotowało ją pięciu autorów i siedmiu ilustratorów. Obrazy nawiązują do stylu graficznego wiążącego się z danym regionem. Atlas wydany jest na grubszym, szlachetnym papierze i prezentuje się zjawiskowo! Będzie wartościową, mądrą, fascynującą lekturą w każdej biblioteczce i trafionym prezentem dla młodego czytelnika.

Bardzo polecamy! Koniecznie po nią sięgnijcie. Gwarantuję, że wciągnie Was od pierwszej, po ostatnią stronę.

„Atlas mitologii świata”

Tekst: Maria Zagnińska, Paulina Roszak – Niemirska, Konrad Stanilewicz, Alicja Karczmarska – Strzebońska, Urszula Kamińska

Ilustracje: Mikołaj Kamler, Joanna Mosińska, Elżbieta Moyski, Beata Żurawska, Jadwiga Żelazny, Ola Maciejewska, Ola Krzanowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 86

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: GREG

Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz