Cieszę się, że jesteś – Wydawnictwo Serdeczne

Rodzicielstwo jest piękną przygodą, wielkim darem i ogromną misją! Jest czymś cennym i wyjątkowym. Dla mnie jest sensem życia i największą radością.

A gdyby tak posłuchać o relacjach okiem małego chłopca? Świat widziany przez dziecko… Jaki jest? Co czuje i jakie emocje przeżywa malutki człowiek?

Emilia Komarnicka – Klynstra przygotowała piękną, delikatną, subtelną, mądrą i niezwykle życiową książkę o relacjach z dzieckiem. To bardzo uniwersalna lektura, zainteresuje już najmłodszych czytelników, ale i dorośli zaczerpną z niej wiele mądrości i ważnych życiowych kwestii.

koszyk

Już sam tytuł chwyta za serce i wyraża tak wiele! „Cieszę się, że jesteś” to taka mała kropla w wielkim morzu matczynej miłości.

Narratorem w książce jest malutki Kosmo, który prowadzi nas krok po kroku przez swój świat. Urzekła mnie ta niezwykła fabuła, w której jest tyle uważności, radości z drobiazgów, bliskości. Pobyt w brzuchu mamy, przyjście na świat, dom, bliscy, pierwsza rozłąka z mamą, pierwsze słowa, bezpieczeństwo, szczęście, posiłki szykowane ze szczyptą miłości! Ach, jak dużo tu emocji i wrażeń, takich prawdziwych!

Jednak rodzicielstwo to nie tylko radości i piękne chwile. Prawdziwe życie to także złość, piski, krzyki i bunt małego człowieka, który dopiero poznaje świat emocji. Nie uciekniemy przed tym, dlatego warto pokazać dziecku, jak sobie ze złością radzić i jak ją wspólnie okiełznać. W książce znajdziecie na to bardzo pomysłowy „przepis”, który być może i u Was doskonale się sprawdzi.

Książka pokazuje także relacje z rodzeństwem, bowiem pewnego dnia Kosmo został starszym bratem. Choć to wyjątkowa, piękna chwila to małe dziecko może czuć się zazdrosne, zawiedzione. Ma do tego prawo, jednak rozmowa i bliskość pokonają każdy trud.

Na kartach książki znajdziecie także dużo relacji, bliskości z dziadkami, wspólnych podróży, czytania książek, leśnych spacerów, cierpliwości, siły, celebracji ważnych chwil. Jest coś jeszcze! Najważniejszy fundament w życiu – MIŁOŚĆ! Bez niej trudno o piękne życie. W tej książce jej blask bije z każdej strony.

Bardzo poruszająca książka! Przeczytałam ją z dziećmi jednym tchem i bardzo rozgrzała nasze serca. Najmłodszych czytelników zafascynuje fabuła widziana oczami dziecka, a nam dorosłym opowieść ta da wiele do myślenia. Być może zaczniemy zwracać większą uwagę na drobiazgi, które są tak cenne, na relacje, rozmowy, wspólny czas. Dzieci nie potrzebują do szczęście wiele, potrzebują nas, naszej uważności i miłości.

Uważam, że jest to jedna z najpiękniejszych książek w naszej biblioteczce. Taka perełka na całe życie, na kolejne pokolenia. Będzie wartościowym przewodnikiem dla każdej rodziny. Dużym walorem są także cudowne ilustracje Oli Kobylańskiej oraz eleganckie wydanie. Twarda oprawa, gruby, matowy papier i tasiemka – zakładka dodają jej uroku i wyjątkowości. Będzie pięknym prezentem dla dziecka, czy przyszłych rodziców.

Bardzo polecamy!

„Cieszę się, że jesteś”

Tekst: Emilia Komarnicka – Klynstra

Ilustracje: Ola Kobylańska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo Serdeczne

Książkę możecie kupić na stronie: Cieszę się, że jesteś.

Dodaj komentarz