4 fascynujące książki na każdą pogodę – Wydawnictwo TADAM

Wakacyjny odpoczynek upłynął nam na bardzo zmiennej pogodzie. Raz Bałtyk ofiarował piękne słońce, raz kłębiły się deszczowe chmury, ale na szczęście jedna z walizek którą zabraliśmy w podróż wypełniona była książkami. Udało nam się przeczytać dużo świetnych tytułów, bo zaczytywaliśmy się w czasie wielogodzinnej trasy którą mieliśmy do pokonania nad morze, na plaży przy szumie morza i w pokoju gdy pogoda nie dopisywała. Dziś chciałam Wam polecić cztery tytuły z Wydawnictwa Tadam, które koniecznie warto przeczytać. Nasze egzemplarze dzielnie znosiły spacery i z przyjemnością umilały nam czas. Już tęsknimy za czytaniem w tak pięknych okolicznościach przyrody, dlatego planujemy wkrótce kolejne wyjazdy do których już teraz szykujemy cudne książki.

 

 

Jako pierwszą chciałam Wam przedstawić przepiękną opowieść Małgorzaty Falkowskiej, z malowniczymi ilustracjami Ani Jamróz. „Po co komu biała kredka”  to niedługa historia o tym jak ważne znaczenie w życiu mają wszystkie kolory.

W odwiedziny do małej Zuzi i jej mamy przybywa ciocia, która ma dla dziewczynki niespodziankę – metalowe pudełko pełne kredek. Zachwycona kilkulatka zabiera się szybko i w pełnym skupieniu do malowania, a ciocia zauważa po chwili że na stoliku znajdują się tylko kolorowe kredki, a na podłodze leży kilka białych… Nie przez przypadek tam się  znalazły. Zuzia uznała że do niczego nie są jej potrzebne, gdyż nie widać ich na kartce. Jednak ciocia nie dawała za wygraną i bardzo chciała udowodnić dziewczynce że ta kredka nie bez powodu znalazła się w pudełku. Wyszła z pokoju, a po chwili wróciła z kolorowym papierem, dzięki któremu odkryła przed Zuzią ogrom możliwości jakie niesie ten niepozorny kolor…

Sami zobaczcie jak piękne ilustracje powstają dzięki białej kredce, jak wiele wnosi ona w wyobraźnię najmłodszych, jakie piękne obrazy można dzięki niej stworzyć. Wystarczy  jedynie zaopatrzyć się w kolorowy blok i jedną białą kredkę, która odkryje przed dziećmi całe mnóstwo możliwości. Pierwsze co moja córka zrobiła po lekturze tej książki to pobiegła po czarną kartkę i zmalowała swoją własną opowieść, oczywiście białą kredką!

Bardzo polecamy! Przepiękna, ciepła historia która otworzy oczy dzieciom na nowe możliwości. Cudowne kolory – każda rozkładówka w innej barwie, a ilustracje wykonane białą kredką – nie mogło być inaczej! Uwielbiamy ilustracje Ani Jamróz. Pierwszy raz spotkaliśmy się z nimi w książce „Marcelinka rusza w kosmos” którą również gorąco polecamy. Z przyjemnością i ogromną niecierpliwością czekamy na kolejne książki tej ilustratorki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne dwa intrygujące tytuły „Burze kuchenne i bestie bezsenne” to książki, które są nietypową pomocą w wychowywaniu dzieci. Któż nie zna porannych problemów z „wyprawieniem” pociechy do przedszkola niech pierwszy rzuci kamieniem. Nam rodzicom zwykle się spieszy, szykujemy się w pośpiechu i ponaglamy dziecko, aby nie spóźnić się do pracy, a tymczasem maluch ma akurat ochotę pobawić się klockami, czy pojeździć autkami. I co wtedy począć? Z pomocą przychodzi genialny duet: Daniel Chmielewski i Maciej Łazowski, stwarzając dwie książki, których głównymi bohaterami będą Wasze pociechy! Jeden tytuł przeznaczony jest dla chłopców, drugi dla dziewczynek. W środku znajdziecie mamę, tatę i dziecko, któremu sami przypisujecie imię! Warto wypełniać miejsca ołówkiem, bo przecież dziś bohaterem może być Wasz syn lub córka, a jutro jego najlepszy przyjaciel, czy zupełnie wymyślona postać. Coś świetnego! Dzieci uwielbiają takie nietypowe rozwiązania, świetnie się przy nich bawią, czują że współtworzą książkę i z wielką chęcią do niej wracają. Mój syn zarządził czytanie kilkukrotne i miał dużo radości, gdy za każdym razem wymyślaliśmy inne imię głównej postaci.

W każdym tytule zamiast rozdziałów znajdziecie trzy akty, co także czyni książkę inną od wszystkich. Jest swego rodzaju przedstawieniem, które zapewne często rozgrywa się w niejednej rodzinie. Oprócz problemów z porannym rytuałem znajdziecie także rozwiązanie kolejnego dylematu – jak przekonać dziecko aby zgasiło już światło i poszło spać, oraz jak zachęcić je do porządków… Czyli samo życie, codzienność. Nigdy jednak nie wpadlibyście na pomysł jak tego dokonać! Nigdy! Jestem tego pewna. Daniel Chmielewski odkrywa wspaniałe możliwości i pod płaszczykiem niezwykłych opowieści daje przepis na odwrócenie uwagi od przykrych obowiązków, które zamienia w świetną przygodę. Bawiliśmy się w najlepsze przy obu tytułach i to nie tylko za sprawą słoika pełnego ziaren łaskotliwca, o którym też przeczytacie.

Bardzo polecamy! Zabawne historie, okraszone równie humorystycznymi ilustracjami to świetne propozycje dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. Dajcie się ponieść wyobraźni i złamcie rutynę, wystarczy jedynie podnieść kurtynę 🙂

 

Wersja dla chłopców

 

 

 

Wersja dla dziewczynek

 

 

 

 

Wisienką na torcie dzisiejszego wakacyjnego wpisu jest „Duszan” autorstwa Antoniny Todorović z obłędnymi ilustracjami Doroty Wojciechowskiej. Prawdziwe ciacho! Już z okładki bije magia, której w środku spodziewajcie się jeszcze więcej. Baśniowego, zaczarowanego klimatu nadaje tu każdy detal, łącznie z papierem, który jest pożółkły. 65 stron opowieści do pochłonięcia za jednym zamachem!

Pozycja ta otrzymała nagrodę w konkursie na najlepszą książkę dla dzieci – Wielokropek 2016, oraz znalazła się w znakomitym gronie 10 książek rekomendowanych przez Newsweek Polska na wakacje.

Pewnego wakacyjnego dnia Duszan i jego brat Janek zakopali w ogrodzie babci Kapsułę Czasu! Tym co chłopcy w niej schowali był pamiętnik z ich pobytu w maleńkim Zalesiu, a w nim wszystkie przygody jakie tam przeżyli! Pamiętnikiem zaś jest właśnie ta książka, pełna emocji, uczuć, tajemniczości.

Dom babci mieścił się w środku lasu. Była to niewielka leśniczówka, która znacznie różniła się od domu chłopców jaki mieli w mieście. U staruszki panował chaos, gdyż zawsze stał spory stos nauczyć do umycia, na piecu w gnieździe zrobionym z garnka mościła się kura, a w zlewie pływały dwie złote rybki. Za stołki służyły kobiecie pnie drzew, które zajmowały  koty, zaś pod stołem spoczywał… dzik! Czyż nie brzmi to fascynująco? Bardzo! Na dodatek chłopcy odkryli że babcia porozumiewa się ze swoimi nietypowymi lokatorami językiem zwierząt… A jak się go nauczyć? Oto co usłyszeli: ” … Musisz najpierw oswoić wilka, odnaleźć marzenia, wskoczyć w ogień, zgubić się i odnaleźć…”

Takich wakacji pozazdrościć mógłby każdy. Sielanka, szałas, las, czyste jezioro, babcia która nie upomina, nie nakazuje, daje wolną rękę i nie kontroluje, za to znajduje czas – to co w obecnych czasach najdroższe! Kim jest tajemniczy niedźwiedź z okładki? co to znaczy prawdziwa braterska miłość i odwaga? Czy musiał zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek, by dorośli docenili zwykłe chwile, by zwolnili i zrozumieli co w życiu jest najważniejsze?

Przepiękna lektura, którą warto przeczytać wspólnie z dzieckiem. Dorośli odnajdą w niej swoje wewnętrzne dziecko, o którym nigdy nie powinni zapominać. Świetne przygody, które czyta się jednym tchem i które na długo pozostają w pamięci. Bardzo wartościowa lektura, a ilustracje czarujące! Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

Cztery tytuły na każdą pogodę i porę roku. Z wielką przyjemnością zagłębialiśmy się w tych lekturach, bo każda z nich wnosi do życia małego czytelnika coś ogromnie ważnego. Przy tych książkach warto się zatrzymać, znaleźć dla nich chwilę w tym zabieganym świecie, a przede wszystkim znaleźć WSPÓLNĄ chwilę na lekturę z dzieckiem. To najlepsza inwestycja w przyszłość.

 

Znaleziony nad morzem fotel świetnie sprawdził się do czytania, a na dodatek dodał więcej magii książkom 😉

… a tutaj nasze książki miały postój na szlaku…

 

WYDAWNICTWO TADAM

10 thoughts on “4 fascynujące książki na każdą pogodę – Wydawnictwo TADAM

  • 23/08/2017 at 19:47
    Permalink

    Faktycznie świetne pozycje i pięknie wydane. Muszę się nimi bliżej zainteresować i pokazać jutro starszakom 😉

  • 23/08/2017 at 19:58
    Permalink

    Polecamy! Piękne i wartościowe pozycje. Spodobają się starszakom z pewnością 🙂

  • 24/08/2017 at 09:23
    Permalink

    Ciekawe tytuły i fajnie, ze są zarówno wersje dla dziewczynek jak i chłopców 🙂

  • 24/08/2017 at 09:30
    Permalink

    Oj tak, solidna i piękna porcja 🙂

  • 24/08/2017 at 09:31
    Permalink

    Tak, to świetny pomysł bo dzieci czują się ważne i cieszy je że współtworzą książkę 😉

  • 24/08/2017 at 09:32
    Permalink

    Zgadzam się Magdo! 🙂 Czy słońce, czy deszcz, TADAM najlepszy jest 🙂

  • 24/08/2017 at 21:13
    Permalink

    Ciekawe książki. Wpisuję je na listę tych, które powinniśmy przeczytać. Piękne zdjęcia!

  • 25/08/2017 at 07:13
    Permalink

    Dziękuję bardzo. Książki są cudowne i ogromnie polecamy 🙂

Comments are closed.