„Zoja i tajemnica znikających kapci” – Wydawnictwo NOVAE RES

Macie ochotę na fantastyczną przygodę?

Rezolutna, żądna przygód Zoja postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę znikających kapci. Jak pomoże jej w tym kolorowa papuga? Jesteście ciekawi?

Dziś na recenzję zaprasza moja córka Michasia.

koszyk

Gadająca papuga ze słabością do mało przyzwoitych zwrotów? Dom lubiący lukrecję? Kapcie w roli głównej? Wiecznie rozprute rajstopy i brudna sukienka?

Zoja od zawsze chciała być księżniczką! Delikatna, jasna, porcelanowa cera, jasne loki kaskadami okalające twarz, błękitne oczy i ruchy pełne gracji to istne spełnienie jej marzeń. I choć natura obdarzyła ją tym pierwszym, to niestety zupełnie zapomniała o reszcie.

Ze swym szelmowskim charakterem, niepowstrzymaną żądzą przygód i szczęściem do wszelakich katastrof Zoja jednak zdecydowanie bardziej przypomina piratkę! Tej pirackości nadaje dziewczynce również fakt, że nawet najpiękniejsza sukienka zbyt długo czysta się na niej nie utrzyma. 

Dotychczas spokojne życie tytułowej bohaterki i jej rodziny pewnego dnia zmienia się, gdy ciocia Anastazja przepisuje tacie Zojki w spadku Dom nad Jeziorem oraz… Olę, zieloną papugę ze skłonnością do brzydkiego wyrażania się. Lato rozpoczyna się w pełni, więc podekscytowana wizją nowej przygody młoda piratko-księżniczka wspólnie z rodzicami wyrusza do nowo otrzymanego Domu, które okazuje się genialnym miejscem do wakacyjnego odpoczynku. Wkrótce jednak zamiast odpoczynku rodzinę trapi niemała zagwozdka… Gdzie zniknęły wszystkie kapcie?

Napisana z humorem, lekkością i zerową powagą „Zoja” z pewnością podbije serca ogromnej rzeszy czytelników. Jestem pewna, że z taką bohaterką wiele dziewczynek bez trudu poczuje siostrzaną więź, gdyż nie trudno się z nią nie identyfikować! Jej uśmiech, swoboda oraz zapał na przygodę jest godny pozazdroszczenia!

Nie znajdzie się lepsza, podobnie magiczna powieść na wakacje! Koniecznie sięgnijcie po tę urokliwą książkę i dajcie się ponieść relaksującej, przyciągającej wspomnienia z najmłodszych lat opowieści. Sami przekonacie się, że warto było! Intrygujący świat, w jaki się przeniesiecie to prawdziwy miszmasz kryminalnej zagadki, walki o przyjaźń i odwagę, wakacyjnych dygresji i rodzinnego ciepła.

Anna Samborowska, autorka tej wspaniale szalonej historii zadbała o przystępny, zrozumiały dzieciom język. Dłuższe zdania oraz znacznie rozbudowana fabuła świetnie sprawdzą się u czytelników poszukujących wyzwań i połykających swoje pierwsze powieści lub do wspólnego, rodzinnego czytania. Książka zawiera również  namalowane z pazurem ilustracje Justyny Karaszewskiej, które na dobre pozwalają wkręcić się w przygodę.

Bardzo polecam! Obowiązkowa lektura na wakacje! „Zoja i tajemnica znikających kapci” zadedykowana jest dla każdego, młodego i starszego – a zwłaszcza dla księżniczek, które w głębi serca tak naprawdę skrywają nieustraszoną piratkę… 

Michalina, lat 15

„Zoja i tajemnica znikających kapci”

Tekst: Anna Samborowska

Ilustracje: Justyna Karaszewska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 218

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Novae Res

Dodaj komentarz