„Wrocław na barana. Przewodnik dla dzieci z naklejkami” – Katarzyna Osuch

Wakacje to idealna pora, by odkrywać Polskę! W tym roku mamy w planach zwiedzić kilka pięknych miast, w tym Wrocław, dlatego z radością objęłam patronatem wyjątkowy, pomysłowy i świetnie wydany przewodnik dla dzieci.

„Wrocław na barana. Przewodnik dla dzieci” autorstwa Katarzyny Osuch, z ilustracjami Daniela Włodarskiego to nietuzinkowa książka! Znajdziecie w niej mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia, dużo aktywności dla młodych czytelników, naklejki i sympatycznego Wrocka, który zabierze Was w podróż po zakamarkach stolicy Dolnego Śląska.

Tak pomysłowego i ciekawego przewodnika jeszcze nie widziałam!

koszyk

Na 64 stronach przewodnika znajdziecie informacje i ciekawostki podane w tak przystępny sposób, że książka zainteresuje już przedszkolaki. Część aktywności można wypełniać w domu planując wyprawę, a część podczas odwiedzania konkretnych miejsc. Dzięki zadaniom młody czytelnik poczuje się współautorem książki, dlatego każdy egzemplarz będzie wyjątkowy i niepowtarzalny! Bardzo wygodną formą jest wydanie książki, bowiem dzięki sprężynce można ją swobodnie otworzyć w każdym miejscu i bez trudu wypełniać.

Wrocek przyjaźni się z wrocławskimi krasnalami, dlatego obowiązkowo Wam je przedstawi, ponadto zajrzycie na rynek, do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Ogrodu Botanicznego, zoo, czy Hali Stulecia. Czekają na Was urocze kamieniczki, pomniki, multimedialna fontanna i wiele innych ciekawych miejsc, które będziecie z radością odkrywać, wypełniając mapki, zagadki, krzyżówki i kolorowanki.

Pod koniec książki znajdziecie „kieszonkę” z naklejkami. Możecie do niej również schować pamiątkowe pocztówki, które kupicie na wycieczce, czy inne pamiątki.

Wspaniała, bardzo wartościowa publikacja! Polecam z całego serca. Już nie mogę się doczekać kiedy ruszymy na rodzinną wyprawę śladami książki.

Dodaj komentarz