„Zacisze krecika” – Wydawnictwo WILGA

Cóż za piękna, letnia i nastrojowa nowość niedawno u nas zagościła! Jane Chapman, autorka magicznych obrazkowych opowieści zabrała nas w fascynującą podróż w poszukiwaniu miejsca, w którym każdy może po prostu być sobą!

Zobaczcie jaka to przepiękna książka.

koszyk

Jest piękny wieczór, niebo rozświetlają gwiazdy, a w domku na drzewie krząta się bóbr i krecik. Ich azyl jest niczym latarnia morska, do której co wieczór ktoś puka… A to mama królica ze swoim malcem, a to urocza wiewiórka, borsuk, jeże, samotna sowa. Co wieczór zjawia się coraz więcej gości, co dla krecika stało się przytłaczające i trudne. Pewnego wieczoru malec wychodzi na samotny spacer, bo choć lubi towarzystwo gości, to zatęsknił za spokojnym, beztroskim wieczorem z bobrem. Przyjaciel zrozumiał potrzeby krecika i następnego dnia wpadł na wspaniały pomysł! A jaki? Koniecznie sięgnijcie po książkę i popłyńcie w pełną wartości i mądrości opowieść, która udowadnia siłę przyjaźni, zrozumienia, słuchania innych i szukania rozwiązań.

Przepiękna opowieść, wypełniona nie tylko pełnymi uroku ilustracjami, ale przede wszystkimi cennymi przesłaniami i wskazówkami. Myślę, że każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym może być sobą i za sprawą tytułowego bohatera również Wy znajdziecie taką swoją oazę, która da wytchnienie i spokój.

Bardzo polecam! Koniecznie zerknijcie także na inną pozycję tej autorki, zatytułowaną „Żegnaj niedźwiadku”.

„Zacisze krecika”

Tekst i ilustracje: Jane Chapman

Przekład: Ewa Borówka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz