„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Na dwóch kółkach” – Wydawnictwo WILGA

Jesteście gotowi na kolejne przygody z Emi i Tajnym Klubem Superdziewczyn? Wsiadajcie na rower i pędźcie z ulubionymi bohaterami na sportowe wyzwanie i wielki sprawdzian z wrażliwości.

Na recenzję 15 tomu o przygodach Emi zaprasza dziś Misia 🙂

koszyk

Czas na nową tajną misję wspólnie z Tajnym Klubem Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka)!

Dziś miłośników kolarskich wycieczek czeka prawdziwa gratka! Nakładem wydawnictwa Wilga pojawił się nowy tom przygód Emi i jej przyjaciół. Wskakuj na rower i wspólnie z bohaterami wyrusz na nową sekretną misję!

Emi wraz z Florą, Anielą, Faustyną i Frankiem, zainspirowani opowieściami o rowerowych przeżyciach Lucka, postanawiają wspólnie wydostać swoje zakurzone rowery z zakamarków garażu i wstąpić do pobliskiej Akademii Rowerowej. Szybko zakochują się w podróżach na dwóch kółkach i coraz rzadziej spędzają czas na surfowaniu po sieci. Akademia jest pełna niespodzianek: oprócz rajskiego bikeparku czeka na nich również niemała zagadka: miniaturowa skrzynka z sekretnym znakiem i listem wskazującym drogę do skarbu.

To jednak nie koniec ich tajnych misji! Niedługo po nich, do grupy początkujących w Akademii Rowerowej dołącza nowa miłośniczka kolarstwa – Elena, dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jak się okazuje, skrywa ona niemałe marzenie – start w Wielkich Zawodach Cyklistów! Czy paczce przyjaciół uda się pomóc zrealizować jej marzenie? I czy mimo ograniczeń z którymi musi mierzyć się na co dzień znajdzie się na podium? Jeśli jesteście gotowi na sportowe wyzwania oraz sprawdzian z wrażliwości – to zapraszam do lektury!

Niewielka książka, lecz urzekająca ogromem mocy, empatii oraz nieopisanej energii. Jak wspomina sama autorka na samym początku opowieści, jest to książka inna niż wszystkie. Jesteście ciekawi dlaczego? Już śpieszę z wyjaśnieniem!

Autorka serii, Agnieszka Mielech, zainspirowana listem jednej z fanek postanawia napisać książkę w której strony wplecie siłę jaką niesie wsparcie i akceptacja. Właśnie to urzeka mnie w tej serii najbardziej – „nielukrowane” życie oraz ponadczasowe wartości. Tak i jest w tym tomie. Tym razem autorka zabiera nas na łono pięknej przyrody i to na dwóch kółkach, poruszając tym samym temat piękna naszego świata i stanowiąc inspirację dla osób, które ten czas wolałyby spędzić z nosem w ekranie. To jednak nie koniec! Pisarka kładzie również wysoki nacisk na relacje między bohaterami: zarówno na przyjaźń i zaufanie będące nierozerwalną częścią klubu jak i kontakty pomiędzy dziećmi, a rodzicami. To także książka dedykowana dla dzieci, które podobnie jak jedna z nowych bohaterek muszą mierzyć się z różnymi ograniczeniami.

Świetnie skonstruowana fabuła, liczne, intensywne zwroty w akcji oraz solidna porcja humoru, wrażeń, emocji i wiedzy czyni z książki niemałą ucztę literacką! Twórczość Agnieszki Mielech charakteryzuje lekkie pióro, a stworzonym historiom nieodłącznie towarzyszą niezastąpione i bardzo liczne ilustracje Magdaleny Babińskiej.

Bardzo, naprawdę bardzo serdecznie polecam! Pozycja z miejsca porwie miłośników dwóch kółek oraz oddanych miłośników Emi w każdym wieku! Książka świetnie sprawdzi się na letnie wyjazdy, a może nawet, kto wie, zainspiruje do wyciągnięcia zakurzonego roweru i wyruszenia po nową przygodę.

Michalina, lat 15

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Na dwóch kółkach” tom 15

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz