„Kod życia. Wszystko o genach, DNA i o tym, dlaczego jesteś, kim jesteś” – Wydawnictwo KROPKA

Wydawnictwo Kropka wiedzie prym w wydawaniu najlepszych książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży! Zawsze z wielką ciekawością wypatruję nowości, które z przyjemnością czytamy całą rodziną. Przekazywanie wiedzy i nauki w ciekawy i tak przystępny sposób jak robi to Kropka jest fascynującą przygodą.

Dziś zapraszam Was na recenzję książki „Kod życia. Wszystko o genach, DNA i o tym dlaczego jesteś, kim jesteś”. Gwarantuję Wam, że jest to świetna pozycja nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Z przyjemnością spojrzałam na historię nauk przyrodniczych oraz inżynierię genetyczną w tak ciekawej formie!

koszyk

Książka opowiada fascynującą historię odkrycia DNA i jego wpływu na nasz świat. To swego rodzaju podróż historyczna, którą rozpoczynamy w 1856 roku w klasztorze w Brnie, gdzie ówczesny mnich Gregor Mendel rozwijał swoją pasję naukową. Dowiecie się, czym jest dziedziczenie, geny oraz genetyka. Wraz z Waltherem Flemmingiem zajrzycie pod mikroskop w głąb komórki, a Theodor Boveri opowie Wam o tworzeniu komórek rozrodczych. Bardzo ciekawe badania przeprowadził także Thomas Morgan, dlatego z pewnością zafascynuje Was jego laboratorium pełne muszek owocówek. Mapy genomu, kwas nukleinowy, DNA, RNA, kod życia, histony, mutacja – te wszystkie dziwnie brzmiące pojęcia staną się dla Was jasne i czytelne, dzięki przystępnej formie, bogato ilustrowanej książki.

Nie zabrakło ciekawostek o chorobach genetycznych, ewolucji, różnorodności, więzach krwi, czy inżynierii genetycznej i terapii genowej, a nawet o prehistorycznych olbrzymach, środowisku oraz przestępczości.

Macie ochotę poznać przepis na człowieka? Zastanawiacie się, co może się wydarzyć, jeśli nowe technologie nie będą wykorzystywane dla dobra ludzkości i gdzie są ich granice?

To bardzo wartościowa lektura, idealna dla dzieci od około 9 roku życia. Warto czytać ją całą rodziną, bowiem z wiedzy skorzysta każdy czytelnik, bez względu na wiek.

Bardzo polecam.

„Kod życia. Wszystko o genach, DNA i o tym, dlaczego jesteś, kim jesteś”

Tekst: Carla Häfner

Przekład: Agnieszka Hofmann

Ilustracje: Mieke Scheier

Opracowanie graficzne: adaptacja Adelina Sandecka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo KROPKA

Dodaj komentarz