„Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie” Wypisy z dzieł Marii Montessori – Wydawnictwo PWN

Nie otaczam się wieloma poradnikami rodzicielskimi. Zawsze bazuję na swojej intuicji, ale są książki, które KAŻDY dorosły powinien przeczytać. Jedną z nich już Wam pokazywałam. „Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka” uważam za jedną z najważniejszych książek w moim życiu, a tuż obok stawiam wypisy z dzieł Marii Montessori.

Książka „Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie” będzie nieocenioną pomocą dla rodziców, nauczycieli, wychowawców. To istna pigułka myśli, cytatów, anegdot i spostrzeżeń doktor Marii Montessori, która miała niesamowity dar wnikliwej obserwacji dzieci. Wspaniała, cenna pozycja do inspiracji i nauki szacunku do dziecka.

koszyk

To niesamowite jak bardzo aktualne i wspierające są przesłania Marii Montessori. Każdemu, komu leży na sercu dobro i edukacja dzieci powinien zapoznać się z tą publikacją i wziąć ją głęboko do serca. Książkę można przeczytać od deski do deski, lub wyrywkowo, karmiąc się wybraną myślą.

Wolny wybór, swoboda ruchu, ekspresja, powtarzanie i szacunek dla indywidualnego tempa to według pedagożki i jednej z pierwszych lekarek we Włoszech ważne aspekty, wzmacniające niezależność. Jak o nie zadbać, jak je pielęgnować i rozumieć? Klucz do odpowiedzi znajdziecie na kartach książki. Na niespełna 300 stronach odkryjecie cenne wskazówki o dzieciach i dorosłych, o edukacji, pracy, rozwoju, wojnie i pokoju. Przede wszystkim jednak zrozumiecie sekret dziecka, bo jak pisał Antoine de Saint-Exupéry – „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym„.

Bardzo się cieszę, że Aleksandra Małek podjęła się tak ciekawej publikacji. Zebrała w jednej książce wszystkie najcenniejsze myśli i przesłania, ofiarując nam wartościowe i bardzo potrzebne kompendium. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Chłońcie ją wszystkimi zmysłami, wdrażajcie w życie i bądźcie lepszymi ludźmi. Bardzo polecam.

„Naucz mnie robić rzeczy samodzielnie” Wypisy z dzieł Marii Montessori

Tekst: Maria Montessori

Wybór i wstęp: Aleksandra Małek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 280

Wydawnictwo PWN

Dodaj komentarz