„Zielona dywersja i inne komiksy” – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Wydawnictwo ZAKAMARKI

Tej dwójki już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! Lasse i Maja to bestseller doskonałej, szwedzkiej literatury dla dzieci. Seria książek detektywistycznych od lat króluje w naszym domu i jest niekwestionowanym hitem.

Niedawno wydawnictwo Zakamarki wydało drugi tom z komiksowymi historiami! W zbiorze znajdziecie aż pięć zaskakujących śledztw Biura Detektywistycznego Lassego i Mai. Nie będziecie się nudzić!

koszyk

Lasse i Maja założyli swoje malutkie biuro detektywistyczne w uroczym, szwedzkim miasteczku Valleby, aktywnie tropiąc oszustów i złodziei. Mają wyjątkowego nosa do najbardziej zawiłych zagadek!

W pierwszej historii czeka na Was zagadka kradzieży drzew! W Valleby trwa właśnie zielony festiwal, podczas którego ma zostać posadzonych aż 100 drzew. Niestety ktoś w perfidny sposób skradł je! Lasse i Maja tropią sprawę, a jej finał okaże się bardzo zaskakujący. Jesteście ciekawi, czy miasto się zazieleni?

Druga zagadka dotyczy kradzieży pieniędzy w sklepie jubilerskim. Ktoś wykradł z puszki środki przeznaczone na… ciastka dla pracowników, którzy podczas przerwy kupują sobie małe co nieco w kawiarni obok. Sprawa wydaje się bardzo dziwna, bo po co komuś grosze, jeśli wokół jest tyle złota i kosztowności? Czy ramię sprawiedliwości dosięgnie złodzieja?

Trzecia tajemnica jest wyjątkowo… nietuzinkowa! Ktoś w szkole Lassego i Mai założył łańcuch na kuchenną lodówkę i dołączył kartę z dziwną treścią: „Nie gotuj zupy! Ja zapewnię obiad! R.” Hmmm, kto nie lubi szpinaku i specjalnie uwięził go w lodówce?

Czwarta przygoda dotyczy złodzieja kieszonkowego, który aktywnie grasuje po mieści i zbiera niezłe żniwo! Coraz więcej mieszkańców traci swoje portfele, dlatego Lasse i Maja wpadają na pomysł zastawienia pułapki. Sprawa wychodzi na jaw dzięki… zapachowi!

Piąta opowieść dotyczy splądrowania wozu cyrkowego! Ktoś ukradł czarodziejskie rekwizyty magikowi, który właśnie miał zacząć ćwiczenia. Cyrk bez magika to żadna atrakcja, dlatego Lasse i Maja nie czekają ani chwili, tylko kto okaże się winnym i dlaczego dopuścił się takiego czynu?

Świetna seria dla dzieci stawiających pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu oraz dla tych, którzy kochają zagadki. Mamy wielki sentyment do tej dwójki bohaterów i jestem pewna, że ich przygody również Wam przypadną do gustu. Akcja każdej zagadki rozgrywa się już od pierwszej strony, jest bardzo dynamicznie, czasem wesoło i niezwykle tajemniczo. Uwielbiamy ze Stasiem bawić się w detektywów i snuć własne dochodzenia!

Polecamy Wam serdecznie obie części komiksów, a także inne książki z serii, o których pisałam tutaj: KLIK.

„Zielona dywersja i inne komiksy”

Tekst: Martin Widmark

Ilustracje: Helena Willis

Przekład: Barbara Gawryluk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 60

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZAKAMARKI

Tutaj przypominam Wam recenzję pierwszego tomu, czyli „Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy”.

Wydawnictwo Zakamarki - About | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.