Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. „Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy” – Wydawnictwo ZAKAMARKI

W marcu 2016 roku zaczęłam swoją przygodę na Instagramie z profilem @ksiazki_dla_dzieci. Swoją pasją do dziecięcej literatury zaczęłam zarażać innych czytelników od serii „Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”. Pierwszy wpis był właśnie o tej wyjątkowej dla nas, szwedzkiej serii wspaniałych książek detektywistycznych. Minęło kilka lat, a do książek wciąż z radością powracają moje dzieci. Choć przeczytane od deski do deski, po wiele, wiele razy to wciąż niezmiennie cieszą! Mamy do nich ogromny sentyment i na zawsze pozostaną w naszej biblioteczce.

Gdy powiedziałam dzieciom, że wydawnictwo Zakamarki przygotowuje komiksy z ukochanymi bohaterami, radości i pisków w domu było co niemiara! A kiedy listonosz dostarczył nasz egzemplarz nastała niemal mała „wojna” o to, kto przeczyta je pierwszy! Zwyciężyła Misia, później chłopcy zabrali się za lekturę 🙂

Bardzo cieszy mnie nowa odsłona w wersji komiksowej! Znajdziecie tu cztery komiksowe historie i są to cztery zupełnie nowe śledztwa Biura Detektywistycznego Lassego i Mai.

Na recenzję zaprasza dziś Michasia!

„Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy”

Tekst: Martin Widmark

Ilustracje: Helena Willis

Przekład: Barbara Gawryluk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 60

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZAKAMARKI

koszyk

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sabotaż w punkcie sklepu i inne komiksy” to pierwszy tom nowej serii komiksów, nawiązującej do przygód dwóch młodych detektywów: Lassego i Mai.

Myślę, że wiele osób zna tę parę najlepszych przyjaciół: nie tylko bardzo uzdolnionych detektywów, lecz również prawdziwych przyjaciół, pokazujących, że możemy spełniać własne marzenia, jeżeli tylko wystarczająco będziemy w nie wierzyć i się postaramy- ich biuro detektywistyczne dzięki temu osiąga duże sukcesy. Książki, opisujące ich rozwiązane tajemnice są bardzo lubiane i znane, dlatego jestem pewna, że ten komiks również bardzo się spodoba.

W tym tomie znajdziemy aż cztery komiksy, dotyczące szalonych zagadek, jakie będą mieli za zadanie rozwiązać młodzi detektywi. Cztery, zupełnie nowe, nieznane nam historie dotyczące dziwnych przypadków kradzieży oraz oszustwa przyciągają uwagę. Jak można domyśleć się po tytule, jedna z  historyjek w tej książce dotyczy znanego w Valleby sklepu. Pozostałe dzieją się w różnych miejscach, zarówno w tych zwyczajnych jak i najmniej spodziewanych. Często jest tak, że podejrzanych może być zaledwie kilku, lecz zdobycie niepodważalnego dowodu okazuje się naprawdę trudne. W dodatku często występują tu również bardzo zabawne momenty. Lasse i Maja rozwiązują zagadki lepiej, niż miejscowy komisarz policji! Przyjaciele pokażą nam moc przyjaźni. Dzięki tej współpracy osiągają kolejne sukcesy: lecz czy naprawdę mogą rozwiązać każdą zagadkę? W tym tomie napotykają na swojej drodze coraz to trudniejsze, bardziej zawiłe tajemnice. Myślę, że dawają z siebie wszystko, lecz czy oszuści nie są zbyt sprytni? W tych zupełnie nowych komiksowych historiach możecie wspólnie z głównymi bohaterami rozwikływać zagadki i nie tylko odnaleźć oszusta, lecz również miło spędzić czas na łamigłówce, kto tu jest złodziejem. Każdy komiks jest inny i znajdziemy tam zarówno nowych, nie znanych nam bohaterów jak i tych, którzy towarzyszą nam już od dawna. Poznamy również lepiej najciekawsze miejsca w szwedzkim miasteczku Valleby, w którym dzieje się cała akcja oraz poprawimy sobie humor śmiesznymi momentami. Oczywiście polecam dla każdego, kto czytał poprzednie tomy Lassego i Mai! Obowiązkowo po komiks muszą sięgnąć również Ci, którzy interesują się karierą detektywa, szalonymi przypadkami kradzieży oraz oszustwa, czy choćby przygodami z dużymi zwrotami akcji. Myślę, że fani tej dwójki detektywów z pewnością pokochają przygody Lassego i Mai w nowej wersji! 

Michalina, lat 13

Wydawnictwo Zakamarki - About | Facebook

Dodaj komentarz