Mój wyjątkowy tydzień z Tessą – Wydawnictwo Dwie Siostry

Ostatnie dni było dla nas wyjątkowe, bo spędzaliśmy je z Tessą. Historia niezwykła, nietuzinkowa, zaskakująca, idealna na letni czas. Przeczytałam ją z synem pełna emocji i zostawiła w nas dużo wrażeń.

Po raz kolejny wydawnictwo Dwie Siostry udowodniło, że wydaje najlepsze książki dla dzieci i młodzieży! Jeśli szukacie ciekawej i wciągającej książki dla czytelnika 10+ to koniecznie sięgnijcie po „Mój wyjątkowy tydzień z Tessą”. Takiej historii nigdy się nie zapomni!

koszyk

Dziesięcioletni Samuel wraz ze starszym bratem i rodzicami spędza wiosenne ferie na wyspie. Niestety plany na miły wypoczynek legną w gruzach, bo brat łamie nogę, a mamę dopada migrena…

Na szczęście atrakcji chłopcu dostarcza Tessa – odważna, energiczna dziewczynka, która wciąga Samuela w niezwykły plan. Tessa mieszka z mamą, nigdy nie poznała swojego ojca, ale udało się jej odnaleźć go przez internet! Zaprosiła go na wyspę do domku dla letników, pod pretekstem wygranej i bardzo pragnie wyjawić mu, że jest jego córką, ale w tej najważniejszej chwili rezygnuje… Na szczęście jest Samuel, który nie pozwoli ojcu dziewczynki wyjechać!

To książka wielowymiarowa, oryginalna, pełna emocji, wzruszeń, humoru i smaku! Znajdziecie tu potrzebę miłości, bliskości, piękne relacje, trudne rozmowy, wyzwania, strach przed odrzuceniem, empatię… Trudno opisać mi ją w kilku słowach, tę powieść trzeba przeczytać sememu! Wspaniała, wartościowa historia. Koniecznie podsuńcie ją swym dzieciom. Wartościowa lektura na letnie dni. Bardzo polecamy.

Na podstawie książki powstał wielokrotnie nagradzany (m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie) film „Niezwykłe lato z Tess”.

„Mój wyjątkowy tydzień z Tessą”

Tekst: Anna Woltz

Tłumaczenie z języka niderlandzkiego: Anna Mączka

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 168

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.