„Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi” – Wydawnictwo WILGA

Dziś prawdziwa gratka dla miłośników odkrywania nauki w ciekawy, fascynujący oraz przystępny sposób.

Krzysztof Poznański, który z pasją i wielkim oddaniem przekazuje naukowe smaczki na kanale Naukowo TV na YouTubie (znajdziecie tam już ponad 400 filmów!) przygotował nową książkę.

„Zanim pojawiły się dinozaury” to solidna porcja (320 stron) faktów, ciekawostek i opowieści o tym jak powstawało życie na Ziemi. Tak obszerne kompendium zafascynuje nie tylko dzieci i młodzież. Gwarantuję, że lektura będzie również cenną pozycją dla dorosłych.

koszyk

Jeśli czytaliście już książkę „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” to zapewne wiecie, że każdy temat, który porusza autor jest ukazany z wielu perspektyw. Dzięki takiemu całościowemu spojrzeniu i wiedzy z różnych dziedzin nauki czytelnicy mają szerszy obraz i doskonale zauważą jak w przyrodzie wszystko się uzupełnia i przeplata.

Książka jest fascynującą podróżą w czasie, bowiem cofniemy się o miliony, a nawet o miliardy lat. Zasmakujecie w niej wiedzy z przeróżnych nauk. Biologia, geografia, astronomia, chemia, fizyka, a nawet paleontologia łączą się w jedną całość, przystępnie ukazując świat, który już przeminął.

Co czeka Was na kartach książki? Z pewnością zaintrygują Was wielkie planetarne kolizje, czy obraz zlodowacenia całej planety. To jednak nie wszystko! Popływacie w oceanach z morskimi potworami, dowiecie się jak powstał Układ Słoneczny i skąd w ogóle na Ziemi wzięła się woda. Odkryjecie niezwykły świat meteorytów i przekonacie się czym jest wielkie wymieranie. Oczywiście będziecie świadkami mnóstwa niesamowitych odkryć i przeczytacie o tym, jak powstają trzęsienia ziemi. To tylko kropla w morzu wiedzy, która na Was czeka. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i odkryjcie prekambr oraz erę paleozoiczną w niezwykle ciekawy, przystępny sposób.

Dużym walorem książki są liczne ilustracje, schematy i grafiki, pomagające jeszcze lepiej zrozumieć zmiany, jakie zaszły na Ziemi. Nie zabrakło nawet najnowszych odkryć i badań naukowych.

Wartościowa, ciekawa i bardzo potrzebna lektura! Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to nauka byłaby tylko przyjemnością, a nie jak to czasami bywa – nudnym obowiązkiem. Bardzo polecam.

„Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi”

Tekst: Krzysztof Poznański

Ilustracje: Natalia van Schoten

Oprawa: twarda

Ilość stron: 320

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz