„Za duży na bajki 2” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dwa lata temu sięgnęliśmy po wspaniałą powieść „Za duży na bajki”. To historia o dorastaniu, chorobie, ogromnej pasji, przyjaźni, relacjach, kłamstwach, jednym słowem o … życiu i o tym, co jest w nim najważniejsze. Ta książka na długo zostanie w naszych głowach, jest bardzo wartościowa i wciągająca!

Dziś z radością dzielimy się z Wami drugim tomem.

Na recenzję książki „Za duży na bajki 2” zaprasza moja nastoletnia córka, Michalina 🙂 Zapraszam.

koszyk

„Za duży na bajki 2” to pełna emocji i humoru kontynuacja opowieści o niezwykłym życiu Waldka. Agnieszka Dąbrowska, po raz kolejny zaprasza czytelników do gamingowego świata, w który wplotła nie tylko śmiech, lecz także elementy przyjaźni, rodziny i dojrzewania, które nie raz i nie dwa zmuszą do starcia łezki wzruszenia. Gotowi poznać nowe losy teamu KINGS & QUEEN?

W życiu Waldka w końcu zaczyna się układać. Gamingowe trio wygrywa kolejne wysokolotne turnieje, a mama chłopaka, promieniejąca energią i zdrowiem, odnalazła niecodzienną pasję wspinaczki. Nawet ciotka Mariolka, starająca się ograniczać swoje szaleństwa do absolutnego minimum, stała się do wytrzymania. Nic nie może zaburzyć spokojnej wizji nadchodzącej majówki, którą team KINGS & QUEEN zamierza spędzić na doskonaleniu swoich umiejętności. Choć, czy aby na pewno?

Życie Waldka zaczyna nabierać tempa, gdy jego mama poznaje chłopaka. Piotr, mistrz sucharów, krindżu i wkurzających sposobów udawania, że jest cool wprowadza w spokojne życie rodzinne niemałe zamieszanie. Sytuacji nie poprawia propozycja od ciotki Mariolki, która zaprasza gamingowe trio wraz z mamą Waldka i Piotrem do Tatr. Z pozoru zwyczajny wyjazd odmienia jednak Waldka, który wraz z wiernymi przyjaciółmi, Staszkiem i Delfiną, wyrusza w podróż życia.

Bezpośrednim impulsem do działania staje się wiadomość o zamieszkującym w okolicy, biologicznym ojcu Waldka. O ojcu, który nigdy nie grał z nim w piłkę, nie wspierał w trudnościach. O ojcu, którego nigdy nie poznał. Czy chłopakowi uda się go odnaleźć? Czy w końcu znajdzie odpowiedzi na męczące go od lat pytania?

Już od samego początku widać, że będzie to historia dotykająca ważnych kwestii. Tęsknota, potrzeba bliskości, terapeutyczna rola przyjaźni, sztuka przebaczania, patchworkowa rodzina, zmagania z przeszłością, akceptacja, rojące się pytania… Autorka przedstawia jednak te trudności w przystępny sposób, nie żałując zabawnych sytuacji, żartów czy nietuzinkowych bohaterów. Jestem pełna podziwu, w jak spójny i lekki sposób humor splata się z tematami poważnymi, tworząc świetną, scementowaną opowieść.

„Za duży na bajki 2” to udana kontynuacja historii, której fabułę pokochali czytelnicy na całym świecie! Agnieszka Dąbrowska ponownie udowodniła, że potrafi zabawić czytelnika zarówno humorystycznymi sytuacjami, jak i potraktować go poważnie, angażując w trudną podróż bohatera. Książka, choć pełna emocji, wzruszeń i refleksyjnych przemyśleń utrzymana jest w lekkim tonie, co sprawia, że nada się zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych czytelników, szukających uniwersalnych wartości i rozrywki. Gorąco polecam tę książkę wszystkim i liczę, że być może, w przyszłości, spotkam się z Waldkiem ponownie w kolejnej przygodzie.

Michalina, lat 16

„Za duży na bajki 2”

Tekst: Agnieszka Dąbrowska

Ilustracje: Marta Krzywicka

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 240

Dla dzieci: 10+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

ISBN: 9788326843044

TUTAJ znajdziecie recenzję pierwszego tomu!

Serdecznie zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz