„Wojny z mikrobami” – Wydawnictwo HarperKids

Wspaniała, popularnonaukowa seria „Chcę wiedzieć więcej” w cyklu Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa HarperKids wzbogaciła się o nowy tom!

„Wojny z mikrobami” to bogato ilustrowana, pełna wiedzy lektura z zakresu historii i biologii. Fakty i ciekawostki podano w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób. Na kartach książki znajdziecie mnóstwo anegdot, mini-komiksów, dowcipnych ilustracji, a przede wszystkim masę mikrobów, które nieźle namieszały w historii całego świata!

Książkę przetłumaczył i skonsultował Wojciech Mikołuszko – wspaniały przyrodnik, dziennikarz naukowy, popularyzator nauki, a także autor świetnych i bardzo lubianych książek popularnonaukowych dla dzieci.

koszyk

Na 64 stronach znajdziecie naprawdę solidną dawkę wiedzy o mikrobach. Poznacie nie tylko te złe, wywołujące epidemie znane z pierwszych stron gazet, ale również te bardzo pożyteczne i niezbędne do naszego życia.

Jesteście ciekawi skąd wzięły się najgroźniejsze choroby w dziejach? Do czego doprowadziły? Gdzie się podziały? Czym są protisty, okrzemki, grzyby, bakterie i wirusy? Pragniecie poznać historię dżumy, ospy prawdziwej, grypy hiszpanki, eboli, czy malarii? A może interesuje Was w jaki sposób ludzkość od wieków wykorzystuje właściwości wirusów i bakterii jako broń? Czy wiecie jak funkcjonuje układ odpornościowy, a jak działają szczepionki? Jaki związek mają mikroby z pysznym jedzeniem? I co takiego robią one w lesie, na polu, czy w oceanach?

To jednak nie wszystko!

Autorka zadbała także o przedstawienie nam naukowców i lekarzy, którzy odkryli i opracowali antybiotyki, środki odkażające, czy szczepionki.

Wspaniałym atutem tej popularnonaukowej książki są ilustracje. Ludzie, mikroby, złoczyńcy i inni bohaterowie obdarzeni zostali cechami zaczerpniętymi z kreskówek, dlatego bardzo przyciągają uwagę i wywołują dużo pozytywnych emocji.

Wspaniała, wartościowa pozycja! Znajdziecie w niej mnóstwo przydatnej wiedzy w zabójczo atrakcyjnej formie. Polecamy całą rodziną. W takiej formie odkrywanie wiedzy jest samą przyjemnością.

„Wojny z mikrobami”

Tekst: Gill Arbuthnott

Przekład: Wojciech Mikołuszko

Ilustracje: Marianna Madriz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo HarperKids

ISBN: 978-83-276-8710-4

Dodaj komentarz