Wspaniała kartonowa seria „Wiersze o artystach” – Vincent van Gogh, Olga Boznańska, Jan Matejko – EDUKACJA-DZIECI.pl

Jest w sieci wyjątkowe miejsce, pełne sztuki i wspaniałych polskich produktów, które z pasją i ogromnym sercem tworzy pewna mama – Martyna Rejkowicz. Za każdym razem gdy oglądam filmy Martyny widzę te radosne oczy, z fascynacją i miłością opowiadające o wielkich artystach, odwiedzanych muzeach, wierszach, czy muzyce. Martyna tworzy wartościowy i bardzo ciekawy blog EDUKACJA-DZIECI.pl, którego misją jest tworzenie materiałów wspierających rozwój dzieci. Nauka mimo chodem, przez zabawę, a jednocześnie z pięknymi pomocami – to właśnie pasja Martyny i tą pasją zaraża innych.

Na stronie wydawnictwa EDUKACJA-DZIECI.pl znajdziecie wyjątkowe, naprawdę wyjątkowe gry, puzzle, e-booki, kolorowanki, malowanki, kubki, a także wspaniałe książki, które lada dzień będą miały swoją premierę!

„Wiersze o artystach” to cykl trzech kartonowych książek, które w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadają o wielkich malarzach: Janie Matejce, Oldze Boznańskiej i Vincencie van Goghu.

Książki są duże, w całości kartonowe i bardzo solidne! Przetrwają długie lata w kontakcie z małymi rączkami. Seria wydana jest z dbałością o szczegóły, a każdy tom wypełniają przepiękne obrazy!

koszyk

Przedsprzedaż trwa do 7 kwietnia. 8 kwietnia wydawnictwo rozpocznie wysyłkę.

Wierszowana opowieść o życiu i twórczości Jana Matejki wypełniona jest dziewięcioma obrazami artysty, które w większości można podziwiać w polskich muzeach. Dzieci nie tylko przybliżą sobie tą wybitną postać, ale zapamiętają nazwy i wygląd największych dzieł malarza. Jesteście ciekawi ile rodzeństwa miał Jan Matejko? A może ciekawi Was jak na jego artystyczne zdolności reagował surowy ojciec? Wiedzieliście, że Matejko uczył w szkole i lubił podróżować?

Mali czytelnicy poznają życie i twórczość Olgi Boznańskiej oraz opatrzą się z czternastoma obrazami artystki, które można podziwiać w muzeach w Polsce. Dlaczego musiała wyjechać za granicę? Jaką była uczennicą? Gdzie doceniono talent Olgi? Te i wiele więcej informacji znajdziecie na kartach książki. Zadziwiła mnie ta postać! Boznańska miała niesamowity dar wyrażania na obrazie duszy człowieka! Portrety przez nią malowane są pełne emocji, oczy wyrażają tak wiele… Zobaczcie sami.

Dzieci poznają bliżej postać Vincenta van Gogha i odkryją aż siedemnaście jego wyjątkowych obrazów. Malował kwiaty, łąki, portrety, ludzi, ale za jego życia nikt się tymi obrazami nie zachwycał. Dopiero po śmierci doceniono talent Vincenta van Gogha. Namalował setki obrazów, także swój autoportret. Macie ochotę poznać bliżej tego holenderskiego artystę i jego twórczość opartą na żywej, intensywnej kolorystyce i bogatej fakturze? Koniecznie sięgnijcie z dziećmi po tę książkę!

Wspaniałe, wartościowe książki! Udowadniają, że warto oswajać ze sztuką już najmłodsze dzieci. Tak przyjemna, prosta i przystępna forma jest bardzo atrakcyjna dla młodego czytelnika.

Polecam całym sercem i mam nadzieję, że seria „Wiersze o artystach” będzie się pięknie rozrastała! To wspaniale móc wprowadzać dzieci w świat wybitnych osobowości.

Każdy tom liczy 16 kartonowych stron.

Format książki to 20 cm x 20 cm.

Dodaj komentarz