„Mopsik, który chciał mieć urodziny” – Wydawnictwo WILGA

Wiem, że bardzo pokochaliście przygody uroczej mopsiczki Peggy, dlatego dziś zapraszam Was na recenzję najnowszego tomu, który niedawno miał swoją premierę!

„Mopsik, który chciał mieć urodziny” to już jedenasty tom serii pełnej empatii i uroku, z ważnym i pięknym przesłaniem. Książki te idealnie sprawdzą się dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem, ale sprawią także wiele radości podczas wspólnego, rodzinnego czytania.

„Mopsik, który chciał mieć urodziny”

koszyk

Ulewa za oknem zamieniła się w solidną burzę, a błyski i pioruny dawały się we znaki. Do tego wszystkiego wysiadł prąd i cały dom wypełniła ciemność. Chloe z rodzeństwem i rodzicami wykorzystała ten czas na lodową imprezę przy świecach, bo przecież szkoda, że by przez awarię prądu lody się rozmroziły i zmarnowały 🙂 Wspólny czas zaowocował licznymi wspomnieniami i rozmowami, które nieco zasmuciły mopsiczkę Peggy… Wszyscy z radością przeżywali urodzinowe przyjęcia, ciesząc się z niespodzianek, a Peggy nigdy swoich nie obchodziła, bo nikt nie znał daty jej urodzenia. Była pieskiem ze schroniska.

Ulewa i wichura bardzo dały się we znaki… Z szopy w ogrodzie została sterta desek, a kawiarnia prowadzona przez mamę Chloe została zalana. Pomieszczenie nadawało się do porządnego remontu. Dla całej rodziny zapowiadał się trudny czas, z mnóstwem pracy i wydatków. Na szczęście Chloe wpadła na wspaniały pomysł, żeby podreperować domowy budżet – będzie urządzać przyjęcia urodzinowe dla psów w kawiarni mamy, jak tylko skończy się remont.

Czy „Przyjęcia dla psiaków” okażą się strzałem w dziesiątkę? Ile pracy czeka dziewczynkę przygotowanie pierwszych urodzin dla Księżniczki – suczki swojej przyjaciółki Hanny? A co z Peggy, która dotąd nigdy nie świętowała? Może i ją czeka cudowna niespodzianka?

Każdy tom zaskakuje mnie cennym i ważnym przesłaniem! Tym razem w książce znajdziecie dużo rodzinnego wsparcia, dobra, pomocy i zaskakującej puenty. Książkę przeczytaliśmy jednym tchem, bo Peggy to już taka nasza bliska przyjaciółka, dobra psina, która udowadnia, że psie serce jest przepełnione miłością.

Bardzo polecamy!

Jeśli nie czytaliście jeszcze żadnej książki o Peggy, to TUTAJ przypominam wcześniejsze recenzje. Każdy tom to niezależna historia, dlatego można czytać je w dowolnej kolejności.

„Mopsik, który chciał mieć urodziny”

Tekst: Anne Marie Ryan

Przekład: Ewa Rosa

Ilustracje: Karen Wall

Oprawa: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-831-9665-7

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz