„Narysuj MiLUDKA. Rysowanie postaci dla wszelkich początkujących” – Wydawnictwo WILGA

Dziś zapraszamy Was na recenzję wspaniałej książki, idealnej dla wszystkich dzieci, które chciałyby rozwijać swoją artystyczną pasję!

„Narysuj Miludka. Rysowanie postaci dla wszelkich początkujących” to pozycja autorstwa Anny Oparkowskiej i Bartka Glazy, którzy w bardzo niesztampowy sposób przedstawiają naukę rysowania postaci, koncentrując się na rozwijaniu wyobraźni, pokazaniu, jak różne atrybuty mogą wpłynąć na charakterystykę danej postaci.

Książka oczarowała i bardzo wciągnęła moją nastoletnią córkę Michasię, dlatego to właśnie Misia napisała dziś wrażenia z jej lektury. Zapraszam na wpis.

„Narysuj MiLUDKA”

koszyk

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię jak w odpowiedzialny sposób rozwijać swoje umiejętności rysownicze? Czy wizja braku posiadania artystycznego talentu zaprząta Ci myśli? Autorzy tej książki kategorycznie wyśmiewają ten błąd! Każdy z nas bowiem ma w sobie potencjał artystyczny – potrzeba nam jedynie wsparcia, które pozwoli nam go rozwinąć.

„Narysuj Miludka” to przewodnik, który, niezależnie od poziomu zaawansowania i doświadczenia zabierze Cię w fascynującą podróż po kształtach, kolorach oraz cieniach. Nieważne, czy interesuje Cię poważna nauka, czy przyjemna przygoda pełna kreatywności i zabawy.

Gotów? Zatem ołówek w dłoń!

Już na samym początku lektury książki, czytelnik dostaje porcję praktycznych rad, które pozwolą mu w odpowiedni sposób rozpocząć swoją przygodę z rysowaniem. Wsparcie autorów – artystów jest niezastąpione, bowiem od rodzajów szkicowników i narzędzi może zawrócić się w głowie! Na szczęście duet Oparkowska i Glaza zadbają o każdy detal, jak gramatura papieru czy miękkość ołówka, przeprowadzając nas przez te przygotowania krok po kroku. A to dopiero początek!

Czas przejść do właściwej lekcji malunku – kreacji naszych postaci. Tu na szacunek zasłużyła stopniowość nauki, która trafi nawet do najbardziej opornych, początkujących rysowników. Książka przeprowadzi nas od pierwszych plamek i kropek po bohaterów „z duszą”. Poznamy nie tylko różnorodne techniki rysunkowe – skupimy się jednak na odkrywaniu osobowości, historii i marzeń tworzonych przez nas postaci.

To nie koniec! Szczegółowe rozdziały dotyczące poszczególnych elementów ciała, szeroka gama emocji i mimiki, ogrom inspirujących ubrań i stylizacji, przeprowadzenie przez proces tworzenia planów, proporcji, scen i perspektywy… a to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co możemy odkryć w „Narysuj Miludka”. Zanim się obejrzysz, od prostych kształtów i postaci przejdziesz do skomplikowanych scen wielopostaciowych.

Nie zabrakło także cennych warsztatów dotyczących światła i cienia. Ten niełatwy dla wielu temat autorzy analizują dogłębnie, skupiając się na cieniach padających z pojedynczych kształtów, potem elementów otoczenia, twarzy, by w końcu dojść do ubrań i całej sylwetki. Od cienia nosa po fałdki koszuli – nic nie umknie twojej uwadze!

Za co ja pokochałam tę książkę? Nie tylko za falę inspiracji, w postaci ogromu obrazów i rysunków, lecz także za podejście autorów i ich warsztat pisarski. Niczym z rękawa sypią pomysłami i wskazówkami, w punkt trafiają z każdą uwagą i nie żałują szczegółowych analiz. Co najważniejsze, podkreślają prawdziwy cel malowania – zabawę, przekreślając tym samym strach do popełniania błędów i ciążącej presji. Pamiętajmy, że najważniejszy jest dobry humor i szczera, czerpana z rysunku radość i satysfakcja!

Gorąco polecam! Niezależnie od tego, czy jesteś dopiero początkującym artystą, czy doświadczonym rysownikiem, „Narysuj Miludka” zagwarantuje Ci pełną inspiracji i kreatywności zabawę, która nawet najtrudniejsze zagadnienia podsunie Ci w sposób przyjemny i przystępny. Czas zacząć przygodę!

Michalina Zalewska, lat 16

„Narysuj MiLUDKA”

Autor: Anna Oparkowska i Bartek Glaza

Ilość stron: 200

Oprawa: zintegrowana

Dla dzieci: 9+

ISBN: 978-83-8318-174-5

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz