„Antek z babcią na Dzikim Zachodzie” TOM 2 – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat!

W styczniu podzieliłam się z Wami pierwszym tomem nowej serii książek dla dzieci od wydawnictwa Dwukropek, a dziś z radością zapraszam Was na kolejny tom! Przygody Antka i jego babci to cykl nietuzinkowych historii, z mnóstwem humoru, świetnych ilustracji i moim patronatem.

Tutaj przypominam recenzję pierwszego tomu, zatytułowanego „Antek z babcią na dnie morza”. Każdy tom jest odrębną historią, więc książki można czytać niezależnie.

Seria skierowana jest do czytelników w wieku około 3 – 6 lat, choć i dorosłym przyniesie mnóstwo przyjemności z lektury.

„Antek z babcią na Dzikim Zachodzie”

koszyk

Antek lubi spędzać czas z babcią. Zawsze są to chwile pełne zabawy i rozgrywek w chińczyka. Podczas jednej z wizyt babcia ma ogromną ochotę na coś słodkiego, ale pech sprawił, że nie ma pieniędzy… Na szczęście pomysłowa staruszka wpada na genialny, choć może ciut niebezpieczny sposób. Przypomniała sobie, że kiedyś jej mąż – poszukiwacz złota na Dzikim Zachodzie ukrył w tamtych okolicach skarb i teraz jest świetna okazja, żeby po niego wyruszyć!

W kowbojskich kapeluszach i na wierzchowcach babcia wraz z wnuczkiem ruszają ku przygodzie! Czy w mieście pełnym rewolwerowców, skalnego labiryntu, groźnych zwierząt i potężnego wąwozu odnajdą złoto? Jak poradzą sobie w starciu z bandą „Czarnych Masek”?

Wspaniały humor, bardzo nietuzinkowe perypetie i zaskakujące zakończenie. Pokochaliśmy tę zwariowaną babcię, która tryska odwagą, optymizmem i żywiołowym charakterem! Gwarantuję, że ta przygoda wywoła u Was wypieki na twarzach i dużo, dużo uśmiechu. Już nie możemy doczekać się kolejnych wypraw Antka i jego wyjątkowej babci.

Bardzo polecamy!

„Antek z babcią na Dzikim Zachodzie ” tom 2

Tekst: Thomas Brunstrøm

Przekład: Edyta Stępkowska

Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

EAN: 9788381417891