„Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy” – Wydawnictwo LITERATURA

Kochamy psy, dlatego w naszej biblioteczce gości wiele książek o czworonogach. Wśród tych wyjątkowych historii jest opowieść o starym, niedoskonałym psiaku ze schroniska. Ten jedenastoletni bohater książki istnieje naprawdę!

Kasia Rozwadowska – Myjak, autorka i ilustratorka powieści „Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy” adoptowała z warszawskiego schroniska na Paluchu porzuconego wcześniej w lesie kundelka. To była miłość od pierwszego wejrzenia i ta miłość trwa do dziś. O przygodach swojego przyjaciela Kasia napisała pełną ciepła, humoru i przygód powieść, która urzekła całą naszą rodzinę!

Pokochacie Czina już od pierwszych stron książki! Gwarantuję.

koszyk

Ma pasiasty grzbiet, niczym tygrys i czarną mordkę, jedno ucho jest nadgryzione, brakuje mu także jednego paluszka w przedniej łapce i kilku zębów… Może nie zachwyca urodą, ale za to bardzo szybko biega i kocha swoją panią całym sercem!

Historia Czino to codzienność psa i jego pani. Losy tych dwojga opowiedziane są z lekkością, humorem, a przede wszystkim z autentycznością! Poznacie losy łakomczuszka, dla którego ulubioną częścią dnia jest posiłek 🙂 Dowiecie się jakie triki wykorzystuje psiak, by nie zostawać samemu i poznacie zasady funkcjonowania w domu, jakie ustalił Czino. Zobaczycie co ten spryciarz robi, gdy pani wychodzi z domu i poznacie jego wiernego przyjaciela – ciepły, mięciutki kocyk. Będziecie towarzyszyć czworonogowi w spacerkach, zobaczycie jak śmiesznie wygląda ceremonia zakładania ubranka i rozbawi Was historia ze świecącą obrożą w roli głównej. Przekonacie się w jaki sposób skończą się pierwsze próby kąpieli w jeziorze i poznacie zdolności hipnotyzerskie Czina! Ale to nie wszystko. Nic więcej nie zdradzę… Koniecznie sięgnijcie po szalone perypetie tego wyjątkowego psiaka i jego ukochanej pani.

Wspaniała, pełna ciepła, empatii i miłości powieść. Uwrażliwi czytelników na pomoc zwierzętom, udowodni jak wielka jest psia miłości i jak cenna jest obecność psa w domu! Czy wiecie, że posiadanie czworonożnego przyjaciela pozytywnie wpływa na samopoczucie właściciela, obniża poziom niepokoju, poprawia nastrój i ogólne samopoczucie?

Kasia Rozwadowska – Myjak posiada wspaniały dar przelewania uczuć i emocji na papier! Z tej książki bije samo dobro, optymizm, miłość i tak wiele szczęścia. Przeczytaliśmy ją całą rodzinką w jeden wieczór, nie mogliśmy się oderwać. Polecamy każdemu, kto szuka wyjątkowych książek, z wartościami.

„Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy miał możliwość kochania tak bezwarunkowo jak pies” – MK Clinton

„Czino, czyli jak owinąć sobie człowieka wokół łapy”

Tekst i ilustracje: Kasia Rozwadowska-Myjak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-8208-240-1

Wydawnictwo LITERATURA