MUMINKI – seria kartonowa! „Dobranoc Muminku”, „Najlepsi przyjaciele” – Wydawnictwo HarperKids

Wydawnictwo HarperKids przygotowało wspaniałą kartonową serię o Muminkach!

Dwie ciepłe, pełne pozytywnych emocji i napisanych prostym językiem historii, wypełnionych urokliwymi ilustracjami stworzonymi na bazie oryginalnych grafik Tove Jansson zachwycą nie tylko maluszki.

Książki mają bezpieczne, kartonowe strony o zaokrąglonych rogach i są bardzo solidnie wykonane. Będą idealną propozycję na wprowadzenie dzieci w świat Muminków, które od dziesiątek lat bawią dzieci na całym świecie.

Zobaczcie sami jak bajeczny jest ich środek!

koszyk

„Najlepsi przyjaciele” to opowieść o smutkach Muminka, który bardzo tęskni za swoim najlepszym przyjacielem Włóczykijem. Na poprawę humoru mama proponuje mu długi spacer, Mała Mi zachęca do zbierania leśnych owoców, a Panna Migotka dzieli się pięknymi kwiatkami. Do tego Topik i Topcia rozbawili Muminka grą na piszczałce i tańcem, a Ryjek smakowitym piknikiem. Kiedy wszyscy dobrze się bawili i humor Muminka znacznie się poprawił nadszedł… Sami się przekonajcie kto!

Urocza, kolorowa, pełna ciepła i uczynności opowieść, kryjąca ważne przesłanie – nawet największe kłopoty wydają się mniejsze, jeśli nie trzeba borykać się z nimi samemu.

„Dobranoc Muminku” to opowieść o trudach zaśnięcia, z jakimi zmagał się Muminek. Nie pomogły przytulasy Mamusi, ani pożyczony od Panny Migotki miś. Nawet kubek ciepłego kakao i bajka na dobranoc przeczytana przez Tatusia też na nic się zdały… Historia o Gwieździe Dobranocnej, oświetlającej drogę do Krainy Snu też nie pomogła, choć zainspirowała Muminka do poszukania swojej własnej gwiazdy… Spacer po nocnym ogrodzie nic nie dał, a zachmurzone niebo tylko przysporzyło Muminkowi dodatkowych smutków, na szczęście Panna Migotka wpadła na fantastyczny pomysł, dzięki któremu Muminek zasnął szybko błogim snem! Jesteście ciekawi? Koniecznie sięgnijcie po książkę!

Ciepła, pełna pozytywnych emocji i napisana prostym językiem historia pomoże najmłodszym wyciszyć się przed snem i wraz z Muminkiem śnić najpiękniejsze sny.

Opowiadania łączą w sobie humor i wzruszenie. Dla mnie są sentymentalnym powrotem do dzieciństwa, dla dzieci będą ulubionymi historiami na dobranoc. Książki są pięknie wydana, idealnie sprawdzą się na prezent! Czytajcie z dziećmi i rozbudzajcie dziecięcą ciekawość świata, dzięki takim książkom wyobraźnia małych czytelników pracuje na najwyższych obrotach. Polecamy!

Każda pozycja liczy 16 stron.