„Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła” – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Ten rok obfituje w moje piękne patronaty! Z wielką radością dziele się z Wami kolejną wspaniałą, wyjątkową książką, której z dumą udzieliłam patronatu.

„Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła” to zabawne, pełne humoru opowiadania autorstwa Barbary Supeł. Książka wypełniona jest uroczymi, oryginalnymi ilustracjami Roksany Robok.

Dziesięć opowiadań o insektach! Dziesięć maleńkich osobowości o wielkich marzeniach. Być może to Was zaskoczy, ale nawet niepozorne robaczki mogą stać się kimś wielkim 😉

koszyk

Jeśli kochacie humor w książkach dla dzieci i lubicie niebanalne historie to zapiszcie sobie ten tytuł! Ja, choć od dawna dzieckiem nie jestem to wybawiłam się przy tych insektach jak mała dziewczynka. Doceniam książki dla małych czytelników, które także dorosłym dają dużo frajdy z lektury. Nie miałam nic przeciwko, gdy dzieciaki prosiły o jeszcze jeden rozdział i jeszcze jeden, bo sama byłam ciekawa jaką historię zmaluje nam kolejny robal.

Bohaterami książki są maleńkie robaczki: kołatek uparty, kątnik domowy, pluskwa domowa, skorek pospolity (szczypawka), mól włosienniczek, karaluch, pchła psia, komar, wołek zbożowy i plujka pospolita. Brzmi strasznie? Ależ skąd! Te drobne stworzonka pokażą Wam, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Każdy rozdział poświęcony jest jednemu bohaterowi. Na wstępnie poznamy krótką charakterystykę każdego z nich, znaki szczególne, zwyczaje i ciekawostki, a później czeka nas emocjonująca opowieść o życiu danego robaczka.

Kołatek Stefanek, który dotąd zjadał teatralną scenę marzył by na niej występować, stepujący pająk Eugeniusz pragnął przyjaźni, a zyskał dużo więcej (nawet buty do stepowania!), a Agent Pluskwa zaczytujący się w szpiegowskiej serii książek sam stał się prawdziwym szpiegiem. Rozbawi Was także szczypawka Janina, która dla zyskania przyjaciółek chciała zostać cheerleaderką, ale na szczęście została sobą! Te i wiele innych historii czeka na Was na kartach książki.

Bzyczące, chroboczące, czające się w zakamarkach stworzonka, które często są postrachem wśród ludzi okazują się… bardzo milusimi stworzeniami. Warto na niej spojrzeć z inne strony, bo ta książka odczaruje Wasze wyobrażenia o robalach 🙂

Polecamy serdecznie! Nie będziecie się nudzić. Duża dawka humoru z pewnością poprawi nastrój małym i dużym czytelnikom – gwarantuję.

„Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła”

Tekst: Barbara Supeł

Ilustracje: Roksana Robok

Oprawa: twarda

Ilość stron: 200

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Zielona Sowa

Zielona Sowa

One thought on “„Wielcy Robacy. Historie insektów, które rozwinęły skrzydła” – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Dodaj komentarz