Ania z Zielonego Wzgórza – Wydawnictwo WILGA

Czy jest ktoś, kto nie słyszał jeszcze o Ani z Zielonego Wzgórza?

Myślę, że tej rudowłosej dziewczynki o niebywałej wyobraźni nie trzeba nikomu przedstawiać! Powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery po raz pierwszy wydana została w Polsce w 1911 roku.

Te ponadczasowe historie poznają kolejne pokolenia młodych czytelników, dlatego warto sięgnąć po nową odsłonę klasyki literatury.

koszyk

Nakładem wydawnictwa Wilga ukazał się pierwszy tom przygód jedenastoletniej Ani Shirley. W przygotowaniu są także kolejne tomy. Łącznie wydanych zostanie osiem tytułów.

Tłumaczenie tekstu, stworzone przez Marię Borzobohatę-Sawicką, dostosowane zostało do współczesnych realiów. Jedna z najpopularniejszych serii, została przygotowana również z myślą o młodych kolekcjonerach, którzy docenią piękną oprawę graficzną. Nowe wydanie wszystkich historii Ani będzie elegancko prezentować się na półkach każdego miłośnika dobrej literatury. Zachwyciła mnie już sama okładka, miła w dotyku, wytłaczana, piękna!

Gadatliwa Ania została przygarnięta przez mieszkające na Zielonym Wzgórzu niezamężne rodzeństwo, Mateusza i Marylę. Cuthbertowie pragnęli adoptować chłopca, by ten mógł wspomóc Mateusza w gospodarstwie, ale przez pomyłkę do ich domu trafia właśnie Ania. Maryla zamierzała odesłać ją z powrotem do sierocińca lub oddać pod opiekę innej rodzinie, ale przejęta wzruszającą i smutną historią jej życia postanowiła zatrzymać Anię.

Od tego czasu życie dziewczynki pełne jest przygód i trudnych często relacji. Przez swój upór i bujną wyobraźnię wpada w liczne tarapaty, o których dowiecie się z kart książki.

Z wielką radością wróciłam do lat dzieciństwa, gdy zaczytywałam się w historiach Ani Shirley. Ta książka kipi humorem, wzrusza, pokonuje kompleksy, uczy szacunku. Bardzo się cieszę, że powstało to przystępne dla młodych czytelników wydanie, które czyta się jednym tchem. Z takich książek nigdy się nie wyrasta! Polecam dzieciom i dorosłym. Z radością będziemy kolekcjonować na półce wszystkie tomy w serii.

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

One thought on “Ania z Zielonego Wzgórza – Wydawnictwo WILGA

  • 08/04/2021 at 08:11
    Permalink

    Z chęcią sama przeczytam książkę .. to była jedna z moich ulubionych książek a nowej wersji może być jeszcze ciekawsza

Dodaj komentarz