„W moim sercu” Mamania

Uczucia… Radość, łzy, strach, odwaga, złość, smutek, wrażliwość, miłość… Cała paleta tych doznań towarzyszy najmłodszym w ciągu każdego dnia. Dziecko w jednej chwili potrafi zmienić się z uśmiechniętego, radosnego maluszka w zapłakanego, smutnego i pełnego złych emocji buntownika. Znacie to na pewno, to przecież normalny etap w życiu każdego dziecka.

 

00

 

Jest jednak przyjemny i ciekawy sposób na to, aby dziecko troszkę oswoić z tym tematem, a mianowicie przepięknie wydana książka od Wydawnictwa Mamania pt. „W moim sercu”. To swoista księga uczuć w bardzo atrakcyjnym dla dzieci wydaniu. Nas oczarowała i pomogła moim dzieciom zrozumieć wiele trudnych dla nich niekiedy doznań i zachowań. Jest to 28 kartonowych stron, a w środku każdej znajduje się wycięte serce. Na pierwszej stronie jest największe, na kolejnych coraz mniejsze, dzięki czemu tworzy ono wielobarwny obraz. Przygodę z uczuciami rozpoczynamy wraz z dziewczynką, która szeroko otwiera drzwi do swego serca i odkrywa to co się w nim kryje. Okazuje się, że to miejsce jest skrzynią pełną skarbów, są krokodyle łzy i ciarki, ulubione melodie i dużo radości. Czasem serce jest jak słońce, dzięki czemu jest ona miła i szczęśliwa. Czasem jest odwaga dodająca skrzydeł, a czasem złość, przez co serce buzuje jak wulkan. Są chwile gdy czuje lekkość w sercu, a wtedy buja w obłokach, czasem serce dziewczynki jest złamane przez kłótnię, czasem jest ciężkie i smutne, jakby leżał na nim ogromny kamień. Innym zaś razem jest miękkie i wrażliwe, a wtedy zachwycają ją nawet kwiaty w ogrodzie, czasem strach wywołuje silniejsze bicie serca, jednak odwaga ratuje te trudne momenty. Czasem serce migocze, wiruje i rozpiera je radość, np. z powodu niespodzianki, a czasem uchyla drzwi własnego serca i wpuszcza do nich tych, których kocha, bo serce jest jak tajemniczy ogród, wypełnione całą paletą barw i uczuć.

Polecam serdecznie z całego serca tę książkę. Pięknie i solidnie wykonana, z całą masą cudownych ilustracji zachwyci dzieci i dorosłych, a do tego będzie świetnym początkiem na rozmowę dotyczącą emocji i sposobu jak sobie z nimi radzić. Przede wszystkim wyjaśni najmłodszym, że te wszystkie uczucia, które codziennie przepełniają ich serce są normalnym zjawiskiem i dobrze jest o nich mówić.

 

01

02

03

04

05

06

07

08

 

4 thoughts on “„W moim sercu” Mamania

Dodaj komentarz