„Reksio. Dobranocka wszech czasów” Papilon.

Reksio – któż go nie zna? Pojawił się na ekranach w 1967 roku i bawi obecnie kolejne już pokolenia małych urwisów, a także dorosłych którzy z wielkim sentymentem wspominają swoje dzieciństwo. Bardzo lubiłam jako mało dziewczynka oglądać przygody tego przesympatycznego pieska i gdy znalazłam na księgarnianej półce książkę z moim ulubieńcem to od razu wiedziałam że muszę ją zakupić dla moich dzieci. Nie myliłam się co do trafności zakupu – książka okazała się naszym domowym „hitem” i często do niej wracamy.

 

r1

 

„Reksio. Dobranocka wszech czasów” to przepięknie wydana pozycja z Grupy Wydawniczej Publicat, autorstwa Marii Szarf, w twardej oprawie i z 224 stronami niesamowitych przygód. Wydana jest na porządnym, grubszym papierze i mimo że już ponad 2 lata u nas rządzi nadal jest w świetnym stanie. Napisana jest dość dużą i wyraźną czcionką, przez co nawet dzieci zaczynające przygodę z samodzielnym czytaniem chętnie po nią sięgają. Ogromnym plusem są duże, obecne na każdej stronie bajecznie kolorowe ilustracje, które bardzo zachęcają dzieci do czytelnictwa. Książka ta zawiera 10 rozdziałów, w których dzieci poznają Reksia i jego podwórkowych przyjaciół. Tematy tu są bardzo różne, od błotnych kąpieli małych prosiaczków, do których dołączył także ciekawski Reksio, przez leśną wyprawę zakończoną upadkiem w pułapkę przez nieuważnego psiaka, po zabawę w chowanego w gronie zwierzęcego towarzystwa. Jest również wyprawa w góry, która uczy aby poruszać się po wyznaczonych szlakach, jest i wesołe miasteczko pełne atrakcji, a także wodna przygoda z pełnym emocji nurkowaniem. Znajdziecie także opowieści o jesiennych zbiorach jabłek, skarbach w wiejskiej szopie, kaczej szkole przetrwania, czy podwórkowej olimpiadzie.

Polecam serdecznie to niezwykłe wydanie mądrych, wesołych, śmiesznych, a także pouczających bajek. Pozbawione są przemocy i agresji, będą idealne dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.

Świetnym uzupełnieniem książki są karty firmy Trefl do gry na dwa sposoby.

My uwielbiamy Reksia, a Wy?

 

fullsizerender

r2

r3

r4

r5

r6

r7

r8

r9

r11

 

4 thoughts on “„Reksio. Dobranocka wszech czasów” Papilon.

Dodaj komentarz